Reklama

Reklama

Milik dostał zgodę na testy medyczne w Bayerze

Zarząd Górnika Zabrze poinformował, że Arkadiusz Milik otrzymał pozwolenie na udział w testach medycznych w jednym z klubów niemieckiej Bundesligi. Młody napastnik Górnika wyleciał do Niemiec prosto ze zgrupowania polskiej reprezentacji w Turcji.

Od pewnego czasu klub z Roosevelta, jak i menedżer zawodnika, prowadzą zaawansowane rozmowy kontraktowe w sprawie sprzedaży 18-letniego napastnika. Suma transferu może wynieść 2,5 miliona euro.

"Potwierdzamy, że jest konkretna propozycja z Bayeru Leverkusen. Arek dostał zgodę wyjazdu na badania do tego klubu. Jeżeli przejdzie je pomyślnie, wówczas dojdzie do konkretnych ustaleń" - powiedział Krzysztof Maj, członek zarządu Górnika, cytowany przez "Sport".

Zabrzanie bardzo dobrze prezentowali się w rundzie jesiennej T-Mobile Ekstraklasy, którą zakończyli na czwartym miejscu. Trener Adam Nawałka z pewnością nie chciałby tracić najlepszego snajpera (siedem goli), jednak sytuacja finansowa klubu zmusza go do szukania pieniędzy.

Reklama

"Rozumiem trenera, który chce mieć jak najsilniejszy skład, ale ekonomia jest bardzo ważna, bo wkrótce czeka nas nowy proces licencyjny. Bez choćby jednego zimowego transferu trudno byłoby nam sfinansować rok 2012" - tłumaczył "Sportowi" Artur Jankowski, prezes Górnika.

- Wszystko powinno się wyjaśnić do poniedziałku. Jeśli transfer Milika dojdzie do skutku, to zimą nie będziemy chcieli oddać już nikogo - powiedział Jankowski PAP.

Na mecze Górnika, by obserwować młodego napastnika, przyjeżdżali wysłannicy wielu europejskich klubów.

Od listopada piłkarzem wicelidera Bundesligi i uczestnika 1/16 finału Ligi Europy jest Sebastian Boenisch.

Milik zdobył bramkę w piątkowym towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski z Macedonią (4-1) rozegranym w Kundu na zakończenie zgrupowania w Turcji.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundesligi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL