Reklama

Reklama

Mecz Górnik - Legia. Martin Chudy zagra mecz i jego kontrakt zostanie przedłużony

To będzie ważne spotkanie dla Martina Chudego. Jeśli słowacki bramkarz Górnika wystąpi w dzisiejszym meczu z Legią, a z pewnością tak będzie, to jego kontrakt z zabrzańskim klubem będzie automatycznie przedłużony o rok.

31-letni obecnie Chudy pojawił się w Zabrzu zimą zeszłego roku. Górnikowi akurat nie szło. Drużyna traciła sporo bramek i była na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Ściągnięcie doświadczonego bramkarza, który wcześniej grał w lidze czeskiej, m.in. w Dukli Praga i FK Teplice, a ze Spartakiem Trnava zdobył w 2018 mistrzostwo Słowacji, ustabilizowało sytuację między słupkami górniczej jedenastki. 

Bramkarz zza południowej granicy pomógł w utrzymaniu się w Ekstraklasie, a w tym sezonie należy do najlepszych nie tylko w swoim zespole, ale i w całej lidze. Efektem było choćby wybranie go do jedenastki 29. kolejki, po kolejnym świetnym meczu w tym sezonie, w derbach z Piastem w Gliwicach (0-0). Teraz Martin Chudy będzie musiał powstrzymać rozpędzoną ostatnio Legię.    

Reklama

- Przeciwnik w tej chwili jest w formie. Legioniści grają dobrze i mają serię zwycięstw. To dobry zespół, ma dobrych piłkarzy i w ogóle w ostatnich latach jest mocny. Wierzymy jednak, że my też potwierdzimy, że jesteśmy w formie. To zresztą ważny mecz i dla jednych, i dla drugich. Gramy u siebie i będziemy walczyć, szkoda, że bez kibiców - mówi przed spotkaniem z warszawską drużyną Słowak. 

Górnik nie ma już szans na grę w czołowej ósemce, ale walczy o kolejne ważne punkty i o to, żeby w kolejnym meczu nie stracić bramki, co ma być kluczem do sukcesu w niedzielnej konfrontacji z legionistami.

- Musimy teraz powalczyć o to, żeby spokojnie utrzymać się w Ekstraklasie. Obrona funkcjonuje bardzo dobrze. Pomagamy sobie, wspieramy się nawzajem i widać, że dobrze to funkcjonuje. Wierzę, że z Legią też tak będzie - zaznacza Chudy.

Według zapisów kontraktowych, 30. mecz w tym sezonie oznacza, że umowa słowackiego bramkarza z Górnikiem będzie automatycznie przedłużona o kolejny sezon. Sam zawodnik potwierdził nam niedawno, że tak jest. Tak więc w kolejnym sezonie dalej będzie strzegł bramki zabrzan, a warto podkreślić, że wystąpił we wszystkich ligowych grach od początku 2019 roku. To już 46 gier od pierwszej do ostatniej minuty! 

Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL