Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Lech - Górnik 0-3. Marcin Brosz mówi o ogromny sukcesie Górnika

Dzięki wygranej 3-0 nad Lechem w Poznaniu Górnik Zabrze oddalił się od strefy spadkowej. - Graliśmy z poświęceniem, stanowiliśmy zespół, walczyliśmy nie tylko o to, by zdobywać bramki, ale także aby Martin zachował czyste konto - mówił po spotkaniu trener zabrzan Marcin Brosz.

Górnik w piątek miał tyle samo punktów, co przedostatnia Wisła Płock, a przecież wieczorem mógł być już w strefie spadkowej. Tyle że płocczanie przegrali mecz na swoim stadionie, a Górnik zdołał wygrać na wyjeździe. I to w Poznaniu - z mającym drugi budżet w lidze Lechem! A co ważniejsze - wygrana zabrzan była jak najbardziej zasłużona. 

- To był dla nas trudny mecz, zdawaliśmy sobie sprawę, na jak ciężki teren przyjeżdżamy. I to pod każdym względem. Teraz patrzę na to spotkanie już po jego zakończeniu i myślę, że wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku - mówił trener Marcin Brosz. Podkreślał przy tym, i to kilkakrotnie, że bardzo ważne dla jego drużyny było to, aby nie straciła w Poznaniu bramki. - Każda taka sytuacja z tyłu, a mam przed oczami interwencje Daniego Suareza czy Kamila Zapolnika, powodowała, że graliśmy jeszcze bardziej do przodu i stwarzaliśmy sytuacje. W efekcie wywozimy z tak trudnego terenu trzy punkty - cieszył się szkoleniowiec Górnika.

Reklama

Wydaje się jednak, wbrew słowom Brosza, że Górnik był wyraźnie lepszy od Lecha, a wynik odzwierciedla piłkarską różnicę na boisku. Owszem, poznaniacy znacznie dłużej byli przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. - Nie wiadomo jednak, co by było, gdyby Lech wykorzystał jedną ze swoich wcześniejszych sytuacji. Rok temu prowadziliśmy tutaj 4-0 i w krótkim okresie czasu straciliśmy dwie bramki. Różne rzeczy mogą się więc zdarzyć. Naprawdę cieszę się z tych trzech bramek, z braku straty choćby jednej, bo to ważne po poprzednich naszych meczach. To nasz ogromny sukces - zakończył trener Brosz.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje