Reklama

Reklama

Ken Kallaste podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze

Estoński obrońca Ken Kallaste od 1 stycznia będzie piłkarzem Górnika Zabrze. 27-letni piłkarz podpisał półtoraroczny kontrakt. Jest drugim graczem pozyskanym w zimowej przerwie przez klub. Wcześniej z Górnikiem związał się łotewski stoper Marcis Oss.

Kallaste dotychczas grał tylko w lidze swojego kraju, wystąpił osiem razy w reprezentacji Estonii. Kadrowiczem był też jego ojciec Risto, znany z robienia salta przy wyrzucie piłki z autu.

Ken, podobnie jak ojciec, najczęściej występuje na lewej obronie, choć - jak sam przyznał - zdarza się mu grać na pozycji bocznego pomocnika. Wyjaśnił, że Górnika polecił mu rodak Sergei Mosnikov, estoński pomocnik, który grał w roku 2013 w zabrzańskim klubie.

Zabrzanie przygotowania do piłkarskiej wiosny rozpoczną 7 stycznia. Później w planie są dwa zgrupowania - w Grodzisku Wielkopolskim i Hiszpanii.

Reklama

Górnik po 21 kolejkach zajmuje 15., przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

A tak swego czasu piłkarski świat zachwycał Risto Kallaste, ojciec nowego piłkarza Górnika:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama