Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Józef Wandzik: Jest jeszcze szansa, żeby powalczyć

Dziś o godzinie 15 piłkarze z Zabrza podejmują u siebie Wisłę Puławy. Drużyna trenera Marcina Brosza ma szansę na odrobienie części strat, bo wczoraj porażkę z Bytovią 0-1 poniósł niedawny lider GKS Katowice. – Jest jeszcze szansa, żeby powalczyć, bo widać, że w tej I lidze każdy może wygrać z każdym – mówi były bramkarz Górnika Józef Wandzik.

W drugiej połowie lat 80. Wandzik z zespołem z Zabrza wywalczył cztery tytuły mistrza Polski. Od lat mieszka i pracuje w Grecji. Obecnie jest drugim trenerem i szkoleniowcem bramkarzy w drugoligowym klubie AO Trikala, z którym w zeszłym roku o mało co nie wywalczył awansu. Drużyna skończyła rozgrywki na 3 miejscu.

Reklama

Przy okazji wizyt w Polsce zawsze znajdzie czas, żeby odwiedzić swój były klub. - Na Górnika jeździłem już jako dziecko. Mam nadzieję, że klub przezwycięży kłopoty organizacyjno-finansowe i znowu będzie coś znaczył. Mam też nadzieję, że nie będzie tak, jak ostatniej zimy, kiedy to sprowadzono zawodników, którzy nic nie wnieśli do zespołu, a wszystko skończyło się spadkiem. Patrząc na sytuację, to jest jeszcze szansa, żeby powalczyć. Ja życzę dobrych posunięć trenerowi Broszowi, którego znam osobiście i któremu życzę, jak najlepiej. Oby dano mu spokojnie popracować. Górnik ze swoimi kibicami, dopingiem i ładnym stadionem zasługuje na to, żeby grać wśród najlepszych - podkreśla Wandzik.

Zabrzanie, po części meczów 17 kolejki, zajmują na razie 9 lokatę w tabeli, tracąc jedenaście punktów do drugiego GKS Katowice i trzynaście do niespodziewanego lidera rozgrywek Chojniczanki, która wczoraj na wyjeździe rozprawiła się z Chrobrym Głogów 3-1. W klubie z Górnego Śląska nie tracą jednak nadziei i wiary. - W trzech ostatnich meczach w tym roku z Wisłą Puławy, Miedzią i Stalą Mielec chcemy zdobyć komplet dziewięciu punktów - mówił nam niedawno Dawid Plizga, jeden z liderów pierwszoligowego Górnika.

Transmisja meczu Górnik - Wisła w Polsat Sport Extra (początek transmisji godz. 14.45).

Michał Zichlarz 

Dowiedz się więcej na temat: Józef Wandzik | Górnik Zabrze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje