Reklama

Reklama

Jan Żurek: Drużyna pokaże, że potrafi grać w piłkę

Piłkarze Górnika w piątek powalczą w Zabrzu z Pogonią Szczecin o pierwszą w tym roku ligową wygraną. "Zapraszam kibiców. Jesteśmy w potrzebie, biedzie i potrzebujemy ich gorącego wsparcia" - powiedział trener Jan Żurek.

"Obiecuję, że drużyna będzie walczyć, biegać i pokaże, iż potrafi grać w piłkę" - dodał.

Żurek przejął zespół 3 marca od zwolnionego Leszka Ojrzyńskiego. Jest trzecim szkoleniowcem Górnika w sezonie. Po pierwszych czterech kolejkach działacze pożegnali Roberta Warzychę. Zabrzanie po 28 kolejkach mają 24 punkty, ich najbliższy rywal o 20 więcej.

Trener Górnika podkreślił, że dwutygodniową przerwę w rozgrywkach ligowych jego podopieczni dobrze wykorzystali. Zajęcia były nawet w wielkanocny poniedziałek.

"Widzę postęp. Pracowaliśmy intensywnie, bo taka była potrzeba. Drużyna jest coraz bardziej wyrównana, zaczyna się rywalizacja" - ocenił.

Reklama

Zabrzanie mają w tym roku duży problem ze skutecznością, strzelili jak na razie dwa gole w siedmiu meczach. Na ten aspekt trener położył w trakcie reprezentacyjnej przerwy duży nacisk. Hiszpański napastnik zabrzan Jose Kante ćwiczył tak intensywnie, że w efekcie dostał wolny dzień.

"Oby to wszystko przełożyło się na skuteczność w lidze" - stwierdził Żurek.

Początek piątkowego meczu w Zabrzu o godz. 18.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy