Reklama

Reklama

Górnik Zabrze zagra w Krakowie bez Szymona Żurkowskiego

Wszystko wskazuje na to, że w sobotnim meczu przeciwko Wiśle w Krakowie, Górnik zagra bez kontuzjowanego w meczu z Lechią Szymona Żurkowskiego. Młody pomocnik wróci do gry najprawdopodobniej za tydzień.

Wszystko wskazuje na to, że w sobotnim meczu przeciwko Wiśle w Krakowie, Górnik zagra bez kontuzjowanego w meczu z Lechią Szymona Żurkowskiego. Młody pomocnik wróci do gry najprawdopodobniej za tydzień.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Wisła Kraków - Górnik Zabrze!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Nie ma w Ekstraklasie piłkarza, na którego nogi nie "polowano" by częściej. Żurkowski, młodzieżowy reprezentant Polski, to jedna z wyróżniających się postaci w jedenastce z Zabrza i w całej lidze. Wiedzą o tym przeciwnicy i za wszelką cenę chcą mu uprzykrzyć życie czy wyeliminować go z gry.

Reklama

Tak było w ostatnim meczu z Lechią. 20-latek nie raz bezpardonowo był atakowany przez rywali, aż wreszcie w samej końcówce, po brutalnym faulu w wykonaniu Michała Maka, musiał opuścić murawę zwijając się na noszach.

Wydawało się, że będzie musiał pauzować przez dłuższy czas. Na szczęście uraz prawej kostki nie okazał się tak poważny, jak przypuszczano i za kilka dni młody zawodnik powinien być zdolny do gry.

To nie pierwszy raz, kiedy rywale polują na młodego gracza. Tak było też w poprzednim sezonie. Wystarczy tylko przypomnieć mecz z Wisłą Płock w lutym, kiedy Żurkowski bez pardonu atakowany był przez Dominika Furmana czy starcie ze Śląskiem, gdzie na błyskotliwego zawodnika "polowali" Portugalczyk Augusto czy Niemiec Tim Riedler. W grudniu zeszłego roku "polowanie" na nogi Żurkowskiego urządzili sobie z kolei w meczu z Wisłą w Krakowie Victor Perez i Marcin Wasilewski. Ich zagrania czy raczej brutalne faule był z kategorii kung-fu.

Na razie kończy się tylko na żółtych kartkach dla tych, którzy "polują" na Żurkowskiego. Część tych brutalnych wejść kwalifikowało się jednak na sroższą karę ze strony arbitrów.

- Nie wiem, jak wyglądają odprawy naszych przeciwników, ale widać, że do spotkań z nami przygotowują się odpowiednio i mecze z Górnikiem mają dla nich duże znaczenie. Trzeba radzić sobie z takimi sytuacjami. Pracować ciężko na treningach i być jeszcze lepiej przygotowanym niż przeciwnicy - podkreśla sam Żurkowski.  

W sobotnim meczu z Wisłą młody pomocnik raczej nie zagra i będzie to dla Górnika ogromna strata. Trener Marcin Brosz będzie zmuszony do zrobienia roszad w składzie drużyny, która w poprzednim sezonie z Wisłą wygrała aż trzykrotnie, dwa razy po 3-2 i w ostatnim meczu sezonu u siebie 2-0. Teraz, bez Żurkowskiego w składzie, o powtórzenie tego wyczynu będzie bardzo ciężko.

Michał Zichlarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy