Reklama

Reklama

Górnik Zabrze wzmacnia się. Dołącza były reprezentant Polski

Internacjonał Paweł Olkowski, który już kiedyś grał w Górniku, związał się z zabrzańskim klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia

Ostatnie trzy sezony ten boczny obrońca spędził w Turcji, występował tam w Gazişehir Gaziantep FK. W zeszłym sezonie zagrał tam w dwóch spotkaniachTo był jego trzeci zagraniczny klub. Z Polski, właśnie z Górnika wyjechał w 2013 roku do 1. FC Koeln gdzie grał trzy i pół sezonu, rok spędził też w angielskim Bolton. 

Górnik w oficjalnym komunikacie poinformował o podpisaniu z 32-latkiem dwuletniego kontraktu. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku i znalazła się w niej opcja jej przedłużenia. Przed złożeniem podpisu pod umową Olkowski pomyślnie przeszedł w Zabrzu badania medyczne.

Reklama

Paweł Olkowski imponował szybkością

Olkowski reprezentował Górnika w latach 2011-14, przez trzy sezony był podstawowym zawodnikiem (88 meczów/4 gole). Wcześniej ten wychowanek Małejpanwi Ozimek, klubu z opolskiego, grał m.in. w GKS-ie Katowice gdzie zrobił furorę, grając z formacjach ofensywnych. Wyróżniał się wtedy niecodzienną szybkością i startem do piłki. 

Olkowski rozegrał 13 meczów w reprezentacji Polski. w latach 2013-2015, stawiał na niego trener Adam Nawałka, który znał go z gry w Górniku. Nawałka debiutował w reprezentacji właśnie podczas debiutu Nawałki jako selekcjonera (0-2 ze Słowacją we Wrocławiu). 

Reklama

Reklama

Reklama