Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Górnik Zabrze wybrał na obóz sprawdzone miejsce

Spośród zespołów Ekstraklasy aż trzynaście wybrało tej zimy Turcję, a trzy Cypr. Przygotowania na Wyspie Afrodyty spędzą: Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa. Zabrzanie w miejscowości Ayia Napa są od wczoraj.

Na obóz na Cypr trener Marcin Brosza zabrał 30 zawodników. W tej grupie jest sporo młodzieży. W kadrze znalazł się ledwie 17-letni bramkarz Bartosz Neugebauer, niewiele starszy obrońca Bartłomiej Eizenchart, a także pukający powoli do zespołu, a pozyskani latem, środkowy defensor Aleksander Paluszek (18 lat) czy pomocnik Michał Rostkowski (19 lat). Wśród trenujących piłkarzy znalazło się też dwóch zawodników trzecioligowych rezerw Górnika - Wojciech Kobylarczyk (pięć spotkań w III lidze) oraz Kamil Lukoszek (cztery mecze w III lidze).

Reklama

Przed zabrzanami dziesięć treningowych dni, które urozmaici seria pięciu gier kontrolnych z zagranicznymi przeciwnikami. Pierwsza, z węgierskim Diosgyori VTK już w sobotę.

Za kadencji trenera Brosza, który prowadzi Górnika od połowy 2016 roku, to kolejny pobyt na Cyprze, w sprawdzonym dla siebie miejscu. Na nasze pytanie, dlaczego zabrzanie wybierają to miejsce szkoleniowiec Górnika odpowiada.

- Mamy tam sprawdzony ten ośrodek, to miejsce wyjazdów. Popatrzmy na poprzednie lata, przygotowując się tam awansowaliśmy do ekstraklasy, a potem wywalczyliśmy miejsce, które dało nam grę w europejskich pucharach. To się sprawdza. Do tego mamy zakontraktowanych dobrych sparingpartnerów i boiska, które znamy, a na których przyjdzie nam trenować. Wiemy więc czego możemy się spodziewać. Nie mamy jakiś wielkich wymagań. Dla nas najistotniejsze są  warunki do trenowania i regeneracji, a także sparingpartnerzy do grania, po to tam jedziemy. Chcemy się jak najlepiej przygotować do rozgrywek - podkreśla trener dwunastego po pierwszej części rozgrywek zespołu Ekstraklasy.

W trenującej na obozie na Cyprze kadrze Górnika jest też oczywiście pozyskany przed kilkoma dniami słowacki skrzydłowy Erik Jirka. 22-latek ma być jednym z tych, którzy będą ciągnąć grę ofensywną zabrzan w rundzie rewanżowej. Do klubu z Zabrza został wypożyczony na pół roku ze słynnej Crvenej Zvezdy Belgrad. Nie jest ostatnim wzmocnieniem w tym okienku transferowym, bo górnicy chcą pozyskać jeszcze dwóch - trzech innych graczy.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę PKO Ekstraklasy

Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama