Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Górnik Zabrze. Wracają do trenowania. Dziś początek

Wczoraj testy na koronawirusa, dzisiaj już treningi na piłkarskiej murawie. Ligowi piłkarze przygotowują się do restartu Ekstraklasy, który ma nastąpić – jeśli wszystko będzie w porządku - 29 maja. Po ponad półtoramiesięcznej przerwie we wtorek pierwsze zajęcia na boisku.

W pierwszych treningach będą mogły uczestniczyć grupy składające się z 14 osób. W tej sytuacji wiele drużyn treningi będzie miało podzielone na dwie tury. Od przyszłego tygodnia będzie już łatwiej, bo zniesione zostaną przez rząd kolejne obostrzenia i w ligowych zajęciach będzie mogło uczestniczyć 25 graczy (od 10 maja).

Żeby jednak nie było komplikacji, to najpierw wszystkie zespoły przeszły testy na obecność koronawirusa. W Zabrzu piłkarze i sztab szkoleniowy przechodzili badania w poniedziałek rano. Odbyły się na stadionie. 50-osobowa grupa została podzielona na piątki. Wszystko odbyło się sprawnie i szybko. Około godziny 11 było już po wszystkim. Dodajmy, że zawodnicy Górnika pojawili się na klubowych obiektach po raz pierwszy od 13 marca, kiedy to nie pojechali na mecz z ŁKS-em i rozjechali się do domów. 

Reklama

- Wszyscy chcemy już wrócić do trenowania i grania. Wierzę, że teraz tak będzie i od wtorku będziemy się już przygotowywali do meczów w ekstraklasie w końcówce maja. Mam nadzieję, że tutaj nic się nie zmieni i nie opóźni - mówi Martin Chudy, bramkarz numer 1 Górnika.

Jak Słowak dbał o swoją formę w okresie przymusowego postoju. - Otrzymywaliśmy rozpiski od trenerów, co robić. Były tam ćwiczenia siłowe, skoki, biegi, tak żeby utrzymać siłę, kondycję i taką ogólną sprawność. Wiadomo, w mieszkaniu nie jest to łatwe. Robiłem przysiady, pompki, różne inne ćwiczenia. Teraz jest miesiąc, żeby przygotować się już do meczów ligowych - mówi.

Górnik po 26 ligowych kolejkach zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli z 33 punktami na koncie. Pierwszym rywalem po restarcie będzie na wyjeździe ŁKS.

zich

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje