Reklama

Reklama

Górnik Zabrze - Wisła Kraków w 33. kolejce Ekstraklasy. Już dziś o 20

Wisła jest coraz bliżej utrzymania. Jeśli dziś pokona w Zabrzu Górnika, zrobi milowy krok w tym kierunku. Spotkanie o godz. 20, relacja w Interii.

Pierwszy krok w kierunku utrzymania krakowianie zrobili w piątkowy wieczór, nawet... nie ruszając się z kanapy. Za piłką biegali za to piłkarze Arki Gdynia, ale robili to niezbyt umiejętnie. Efekt? Przegrali z Rakowem 2-3. Co więcej - przegrała też Korona Kielce (1-2) z Zagłębiem Lubin, a to stawia wiślaków w świetnej sytuacji.

Jeszcze przed tą kolejką portal 90minut.pl wyliczył, że Wisła ma ok. 91 proc. szans na utrzymanie, a po porażkach największych rywali, są one jeszcze większe.

- Te procentowe wyliczenia to ciekawostka, ale nie przywiązujemy do tego wagi. To są liczby, a my musimy robić swoje na boisku, dlatego nieźle zaprezentowaliśmy się w ostatnim spotkaniu (Wisła pokonała Wisłę Płock 1-0). Za nami dobra regeneracja i jestem przekonany, że w głowach piłkarzy i trenerów jest tylko jedno - zwycięstwo. Przybliży nas ono do naszego upragnionego celu, czyli utrzymania - podkreśla Artur Skowronek, trener "Białej Gwiazdy".

Reklama

Przed meczem z Górnikiem wiślacy mają pięć punktów więcej od Arki i osiem od Korony Kielce, która jedną nogą jest już w I lidze. To oznacza, że wygrana w Zabrzu sprawi, iż krakowianie na cztery spotkania przed końcem będą mieli ogromną zaliczkę.

Tyle, że wygrana nie będzie łatwą sprawą, bo Górnik na swoim stadionie nie zwykł przegrywać. Zabrzan przy Roosevelta w tym sezonie pokonał tylko Lech Poznań.

- Górnikowi dużo pomagają kibice. Są dobrze zorganizowani i bardzo dobrze czują się w kontrataku. Niezależnie, czy grają u siebie, czy na wyjeździe. Ta drużyna najmniej w lidze utrzymuje się przy piłce i to też pokazuje sposób ich gry. Jeśli dostaną przestrzeń, to będą problemy, ale zrobimy wszystko, by tę przestrzeń kontrolować - zapewnia Skowronek.

Martin Chudy, bramkarz Górnika: - Chcemy kontynuować naszą dobrą passę, ale Wisła musi walczyć, więc to będzie trudny mecz. My jednak jesteśmy na fali i warto to podtrzymać. 

Wisłę i Górnika łączy nie tylko gra o utrzymanie, ale także zapowiedzi na najbliższą przyszłość, bo zarówno w Krakowie, jak i w Zabrzu mówi się, że po sezonie w drużynach może dojść do rewolucji kadrowej.

- Wiemy doskonale, jak mało czasu będzie pomiędzy zakończeniem a rozpoczęciem sezonu, więc teraz dział skautingowy i cała nasza ekipa mają już nazwiska, nad którymi nie raz już rozmawialiśmy. Nie wyciągałbym jednak daleko idących wniosków, że będą to wielkie nazwiska, choć Wisła Kraków na takie zasługuje i na pewno będziemy chcieli się wzmocnić. Teraz jednak całą energię skupiam na kolejnym meczu - podkreśla Skowronek.

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków dziś o godz. 20, relacja w Interii.

Piotr Jawor, Zich

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama