• 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0-0 w 5. kolejce Ekstraklasy

Wisła Kraków zatrzymała liderującego Górnika Zabrze, ale wciąż nie wygrała pierwszego spotkania w sezonie i mecz 5. kolejki Ekstraklasy zakończył się remisem 0-0. Górnik nadal jest niepokonany i prowadzi w ligowej tabeli.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Zabrzanie, po efektownej wygranej nad Legią, spodziewali się odnieść łatwe zwycięstwo, a być może zlekceważyli nawet przyjezdnych z Krakowa. Przed przerwą mecz wyglądał jednak tak, jakby obie drużyny wymieniły się koszulkami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. To Wisła, która nie wygrała jeszcze meczu, miała przewagę na boisku.

W pierwszej połowie Górnika dwukrotnie uratowało obramowanie bramki. Za pierwszym razem z lewej strony głęboko dośrodkował Dawid Abramowicz, a Yaw Yeboah z bliskiej odległości trafił jedynie w słupek bramki Martina Chudego.

Kilkanaście minut później z dystansu mocno uderzył aktywny Stefan Savić. Tym razem piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Chudego.

Górnik w pierwszych 45 minutach odpowiedział właściwie tylko raz, gdy Jesus Jimenez groźnie uderzył na bramkę z woleja. Między słupkami Wisły świetnie spisał się wówczas Mateusz Lis.

W drugiej połowie piłkarzom "Białej Gwiazdy" wyraźnie zabrakło sił, zresztą boisko przedwcześnie musieli opuścić Adi Mehremić i Jean Carlos. Mimo tego stworzyli sobie kilka dogodnych okazji i jeszcze w ostatniej akcji meczu Fetos Beciraj mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Wisły.

Do głosu doszedł za to Górnik i to on miał optyczną przewagę w drugiej połowie, mimo że grał słabiej niż w poprzednich spotkaniach tego sezonu. Najlepszą sytuację tuż po wejściu na boisko miał Daniel Ściślak, lecz po dograniu od Jesusa Jimeneza nie trafił w ogóle w piłkę.

Jimenez zaś tradycyjnie był jednym z najbardziej aktywnych zawodników na boisku, lecz brakowało mu dziś skuteczności. Strzały Hiszpana zazwyczaj trafiały w trybuny.

Górnik zaliczył pierwsze potknięcie, choć wciąż jest liderem tabeli i drużyną, która nie przegrała żadnego spotkania. Wisła żadnego nie wygrała, ale dziś - zwłaszcza przed meczem - remis zapewne wzięłaby w ciemno.

Adi Mehremić39′
90′ Giannis Masouras
Dawid Abramowicz
34′ 82′ Alasana Manneh
Yaw Yeboah76′
82′ Bartosz Nowak
Gieorgij Żukow46′
59′ Roman Prochazka
Nikola Kuveljić
32′ Erik Janża
Patryk Plewka
59′ Alex Sobczyk
Stefan Savić87′
Jesus Jimenez
Jean Carlos71′
Dawid Kudła
Michał Buchalik
82′ Krzysztof Kubica