Reklama

Reklama

Górnik Zabrze walczy o Igora Angulo. "Sprawa jest otwarta"

Dziś o godzinie 20.30 Górnik gra kolejny ligowy mecz - z Arką w Gdyni. Czy będzie to jeden z ostatnich meczów Igora Angulo w zabrzańskiej jedenastce? Trener Marcin Brosz liczy, że jednak nie! Śląski szkoleniowiec walczy jak może o to, żeby goleador z Kraju Basków dalej występował w górniczym klubie.

Osiągnięcia 36-letniego napastnika budzą uznanie u wszystkich. Od 2016 roku strzelił dla Górnika już 88 bramek we wszystkich rozgrywkach. W historii najlepszych snajperów, których przecież w historii 14-krotnego mistrza Polski nie brakowało, jest już na pozycji numer siedem. Dzięki swoim ostatnim bramkom - trafiał do siatki pięć razy w sześciu ostatnich ligowych grach - wyprzedził takich asów, jak Jerzy Musiałek - 82 bramki, a ostatnio Roman Lentner - 86 bramek.

Ten pierwszy MP z wielkim Górnikiem z lat 60. zdobywał sześć razy, z kolei Lentner, 32-krotny reprezentant Polski, z mistrzostwa kraju w barwach zabrzan cieszył się aż osiem razy. Angulo zajęło ledwie cztery lata, żeby prześcignąć takich wielkich asów polskiej piłki. Przed nim teraz na pozycji numer 6 Ryszard Cyroń z setką goli na koncie.

Reklama

Po piątkowym meczu z Rakowem Częstochowa, który Górnik po bardzo efektownej grze wygrał 4-1, a Angulo był jednym z głównych bohaterów zdobywając dwie bramki i zaliczając asystę, zapytaliśmy trenera Brosza czy nie żal będzie mu żegnać swojego najlepszego napastnika, którego kontrakt kończy się przecież z zakończeniem tego sezonu. 

- Igor nie tylko w meczu z Rakowem, ale w przekroju tych lat, kiedy jest u nas, pokazał, że jest piłkarzem nietuzinkowym oraz ważnym i - co cały czas podkreślam - nie tylko jako zawodnik, ale przede wszystkim człowiek. Jest bardzo szanowany przez zespół, ale też i przez naszych kibiców. Dlatego cały czas walczymy, jako klub, żeby nie był to dla niego ostatni sezon w Górniku. Moim zadaniem ta sprawa cały czas jest otwarta - mówi trener Górnika.

Czy uda się doprowadzić do tego, żeby "Angulo-gol", jak śpiewają o nim kibice Górnika, dalej występował w Zabrzu? Trudno wyrokować... Z końcem czerwca podpisał aneks do umowy, że na pewno dogra sezon w Zabrzu. Zostały jeszcze dwa mecze, z Arką w Gdyni i w sobotę z Zagłębiem Lubin na Stadionie im. Ernesta Pohla.

Czy będzie to jego pożegnalny mecz z górniczą jedenastką? Mediom w Hiszpanii mówił niedawno, że w Zabrzu zostałby "na całe życie". Pytany jednak o ewentualne rozmowy z działaczami mówił sceptycznie, że będzie trudno o kolejne przedłużenie kontraktu, bo nic się w tej sprawie nie dzieje.

W klubie podkreślają, że to nie jest tak, że Górnik czy działacze czekali z zawieszonymi rękami i nic nie robili.

Jak tłumaczą, zrobiono w kierunku Angulo trzy rzeczy, dostał dwie oferty nowego kontraktu oraz zostały podpisane stosowne aneksy do umów, w tym prolongata kontraktu na lipiec.

- Klub zachował się w stosunku do niego fair. To nie z naszej strony dało się słyszeć "nie" - da się usłyszeć w klubie.

Ciekawe, jak w najbliższych dniach rozwinie się sprawa możliwości dalszej gry niesamowicie skutecznego w Górniku piłkarza? 

Michał Zichlarz, Zabrze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL