Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (36 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (26 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)

Górnik Zabrze. W klubie Ekstraklasy czekają na mocny transfer

W Górniku tej zimy, jeśli chodzi o sprawy kadrowe, jest wyjątkowo spokojnie. Praktycznie nie ma w niej zmian. Nie znaczy to jednak, że nic się nie wydarzy. – Pracujemy nad wzmocnieniami. Mamy kilka opcji – przyznaje Artur Płatek, który w zabrzańskim klubie odpowiada za sprawy transferowe.

Zimą zeszłego roku zabrzanie przeprowadzili cztery transfery, w styczniu do zespołu dołączyła dwójka słowackich pomocników: Roman Prochazka i Erik Jirka, a w ostatnim dniu zimowego okienka, już na początku marca dwójka Greków z AEK Ateny, obrońca Stavros Vasilantonopoulos oraz napastnik Giorgos Giakoumakis. Cały kwartet sprawdził się na piątkę z plusem. Słowacy i Grecy strzelali bramki, zaliczali asysty i dołożyli swoją cegiełkę do tego, że górnicza jedenastka sezon 2019/20 zakończyła na pierwszym miejscu w grupie spadkowej czyli na pozycji numer 9.

Reklama

Teraz zmian nie ma praktycznie wcale. Jedyną nową twarzą w zespole prowadzonym przez  Marcina Brosza jest Bartłomiej Eizenchart, któremu skrócono wypożyczenie z pierwszoligowego GKS Bełchatów. Czy to oznacza, że w Górniku, który wiosną zamierza powalczyć o miejsce w europejskich pucharach, jak było to w sezonie 2017/18, zaraz po awansie do Ekstraklasy (czwarte miejsce), nic się nie wydarzy?

Pytany o ewentualne transfery Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator pionu sportowego, który jednocześnie odpowiada za transfery mówi. - Pracujemy nad tym. Mamy jakieś opcje. Trzeba powiedzieć, że mamy stabilny zespół. Nie potrzebujemy uzupełnień zespołu, ale chodzi nam o to, żeby Górnika wzmocnić. Dlatego każdy ruch i każdy krok musi być tutaj przemyślany - tłumaczy i dodaje.

- Zastanawiamy się jeszcze w jakim kierunku iść, czy bardzo perspektywicznych młodych zawodników czy bardziej doświadczonych. Sytuacja jest dynamiczna i coś do końca okienka transferowego powinno się jeszcze wydarzyć - mówi. Górnik szuka piłkarzy do przodu, napastnika oraz kreatywnego pomocnika.

W sobotę "Górników" czeka druga tej zimy gra kontrolna. Rywalem  piątego obecnie zespołu w PKO Ekstraklasa będzie lider słowackiej Fortuna Liga i mistrz kraju Slovan Bratysława. Przypomnijmy, że we wtorek drużyna z Zabrza pokonała na stadionie w Żylinie AS Trencin 4-1. Czy jest ewentualnie szansa, że ktoś z nowych zawodników pojawiłby się na tym spotkaniu? - Myślę, że ciężko. Ktoś się pojawi, ale jeszcze nie do soboty - tłumaczy Artur Płatek.

Michał Zichlarz

Dowiedz się więcej na temat: Górnik Zabrze | Artur Płatek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje