• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Górnik Zabrze rozegrał w sobotę dwa sparingi z mieszanym szczęściem

Zespół Górnika Zabrze ma za sobą dwa mecze sparingowe, oba rozegrane w sobotę. Beniaminek Ekstraklasy nie uzyskał korzystnego wyniku na Słowacji, ale w ojczyzny powetował sobie to niepowodzenie z nawiązką.

Ekstraklasa - sprawdź terminarz!

W Czechach, na stadionie w Ołomuńcu, piłkarze Górnika przegrali z MFK Zemplin Michałowice 3-4, mimo że do przerwy utrzymywał się wynik 1-1. Naprzeciwko zabrzan stanął ósmy zespół słowackiej ekstraklasy.

Niewspółmiernie lepiej 14-krotny mistrz Polski poradził sobie w Wodzisławiu Śląskim, na obiekcie Gocław Sport Center, przeciwko Rozwojowi Katowice.

Bramki dla Górnika, jak ustalił portal 90minut.pl, zdobyli: Damian Kądzior, David Ledecky, Marcin Urynowicz oraz Konrad Nowak, a mecz zakończył się wygraną 4-0 nad drugoligowcem.