Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Górnik Zabrze. Piłkarze zabrzan rozchwytywani na rynku

W poniedziałek do treningów wracają piłkarze większości ekstraklasowych drużyn, w tym również Górnika. Piłkarze rewelacyjnie spisującego się w pierwszej części sezonu zespołu, mają wzięcie na futbolowym rynku.

Drużyna prowadzona przez Marcina Brosza jesienią zadziwiła. Grała ofensywną i atrakcyjną piłkę, która budziła duży poklask. Nic dziwnego, że mecze na stadionie w Zabrzu oglądało średnio ponad 20 tysięcy kibiców.
Dobra gra sprawiła też, że na zawodników Górnika uwagę zwrócili inni. Spotkania na stadionie im. Ernesta Pohla oglądały tabuny zagranicznych skautów. W Zabrzu mają obawę, że ktoś w zimowym okienku transferowym może odejść.

Reklama

Duże zainteresowanie panuje wokół najlepszego strzelca Ekstraklasy Igora Angulo, który jesienią zdobył 23 bramki, 19 w lidze i cztery w Pucharze Polski. Ściągnięciem do siebie hiszpańskiego napastnika zainteresowany jest Athletic Bilbao, gdzie Angulo stawiał pierwsze kroku w zawodowej piłce, a także kluby z Chin.

Pytany o możliwe odejście i zainteresowanie chińskimi klubami, menedżer piłkarza Marcin Matuszewski odpowiada krótko.  - Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam - mówi z uśmiechem znany raper, a jednocześnie piłkarski menedżer.

Matuszewski dodaje: - Do mnie nic jeszcze nie dotarło. Jestem w kontakcie z Igorem, a więcej będę wiedział po jego powrocie do Polski. Tutaj trzeba by przede wszystkim pytać klub czy jest jakaś oferta, bo piłkarz mógłby ewentualnie odejść dopiero po tym, jak zainteresowany nim klub dobije targu z Górnikiem  - tłumaczy.

Do Zabrza, póki co, dotarła jedynie oferta z Wisły Kraków, która jest zainteresowana pozyskaniem Szymona Żurkowskiego. O młodym pomocniku, który był odkryciem jesiennej części rozgrywek mówi się jednak, że latem może odejść do ... Borussii Dortmund.
Skautem czołowego niemieckiego klubu jest mocno związany z Zabrzem Artur Płatek, który niedawno przedłużył umowę z BVB do 2020 roku. To też pewnie za jego namową klub z Westfalii, który słynie z odkrywania i promocji wielkich talentów światowej piłki, zwrócił uwagę na zawodnika Górnika.

Jeszcze inny problem jest z Rafałem Kurzawą. Najlepszy asystent na ekstraklasowych boiskach, 12 asyst, nie przedłużył dotąd wygasającego w czerwcu kontraktu. Już teraz mógłby teoretycznie związać się z nowym pracodawcą. Mówi się, że jego pozyskaniem zainteresowany jest Lech Poznań. Wtajemniczeni mówią jednak, że zawodnik zostanie do końca sezonu w Zabrzu, a decyzje co do ewentualnych zmian podejmie dopiero latem. Górnik póki co złożył zawodnikowi drugą oficjalna umowę przedłużenia umowy.
Zabrzanie w poniedziałek wyjeżdżają na kilkudniowy obóz do czeskich Krawarzów. Na jego zakończenie, w przyszłą sobotę, zagrają mecz sparingowy z MFK Karvina. Potem kilkudniowy pobyt w domu i wyjazd na kolejny obóz, na Cypr.

Michał Zichlarz

Dowiedz się więcej na temat: Igor Angulo | Górnik Zabrze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama