• 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1-2 w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy

Derby dla Piasta! Piłkarze Waldemara Fornalika wygrali z Górnikiem Zabrze 2-1 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Ozdobą meczu było trafienie Sebastiana Milewskiego.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Górnik Zabrze - Piast Gliwice

Górnik Zabrze nie wygrał derbów Górnego Śląska od czterech spotkań i mając na uwadze początek meczu, można było odnieść wrażenie, że ten stan rzeczy dziś się zmieni. Gospodarze zdołali bowiem stworzyć sobie optyczną przewagę, lecz liczne podania w pole karne nie odnajdywały adresatów.

Zawodnicy Piasta ruszyli do ataku dopiero pod koniec pierwszej połowy, jednak byli o wiele bardziej skuteczni. Pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłał Dominik Steczyk, którzy znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego strzał chybił celu.

Niespełna kilkadziesiąt sekund później Piast stanął przed kolejną groźną okazją. Tym razem zapoczątkował ją... piłkarz Górnika Roman Prochazka, który niecelnie zagrał do bramkarza i futbolówkę przejął Jakub Świerczok. Napastnik gości popędził w stronę bramki i lekką podcinką pokonał Martina Chudego.

Podopieczni Waldemara Fornalika mogli podwyższyć wynik meczu jeszcze przed przerwą. Sebastian Milewski otrzymał dobre otwierające podanie, zdołał minąć bramkarza i oddał strzał. Futbolówkę z linii bramkowej wybił Michal Rostkowski, a pomocnik Piasta mógł zagrać do lepiej ustawionego Świerczoka.

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla gości. W 66. minucie Martin Konczkowski popędził boczną strefą boiska i zagrał w pole karne. Futbolówka trafiła do Milewskiego, a ten mocnym strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze Górnika nie dali się całkowicie zepchnąć do defensywy i momentalnie odpowiedzieli. Niespełna cztery minuty później Filip Bainović podał z głębi pola do Jesusa Jimeneza, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam i dopełnił formalności.

Martin Konczkowski
54′ Michał Koj
Jakub Czerwiński
Przemysław Wiśniewski
Piotr Malarczyk
86′ Giannis Masouras
Mikkel Kirkeskov87′
74′ Roman Prochazka
Gerard Badia Cortes64′
Bartosz Nowak
Patryk Sokołowski
46′ Norbert Wojtuszek
Michał Chrapek
46′ Michal Rostkowski
Sebastian Milewski  66′
46′ Alex Sobczyk
Jakub Holúbek
46′ Erik Janża
Tomasz Jodłowiec75′
46′ Filip Bainović
Javier Hyjek
74′ Daniel Ściślak
Michał Żyro64′ 75′
46′  73′ Jesus Jimenez