Reklama

Reklama

Górnik Zabrze. Paweł Golański nowym zawodnikiem Górnika

Trwa zimowa ofensywa transferowa klubu z Zabrza. W tym okienku, przedostatni w tabeli Ekstraklasy Górnik, pozyskał już czterech graczy. Teraz może dojść kolejny. Nowym piłkarze zespołu z Górnego Śląska zostanie 33-letni Paweł Golański. Doświadczony obrońca jest już po testach medycznych w zabrzańskim klubie. Ze śląskim klubem podpisze półtoraroczny kontrakt.

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Zimą zabrzanie pozyskali już kwartet piłkarzy. To obrońcy, Marcis Oss z Łotwy i reprezentant Estonii Ken Kallaste, a także pomocnicy: Szymon Matuszek i Sebastian Steblecki. Teraz może do nich dołączyć Golański. 

To piłkarz, którego obecny trener zabrzan Leszek Ojrzyński świetnie zna. Obaj pracowali przecież ze sobą w Koronie. Latem zeszłego roku Golański opuścił klub z Kielc, który akurat przeżywał poważne problemy finansowe. Dał się namówić na ponowne występy w Rumunii. Ponowne, bo w tym kraju z powodzeniem występował w barwach Steauy Bukareszt w latach 2007-10. Teraz, za namową Dana Petrsecu wylądował w mniej znanym ASA Targu Mures. 

Reklama

Niestety, na miejscu okazało się, że też są problemy z pieniędzmi. W tej sytuacji zawodnik zdecydował się na powrót do Polski. Długo ze znalezieniem nowego pracodawcy nie musiał czekać. Szybko zadzwonił do niego trener Ojrzyński i Golański pojawił się w Zabrzu, gdzie dziś w godzinach popołudniowych przeszedł badania medyczne.      

33-letni gracz ma na swoim koncie 171 występów w Ekstraklasie w barwach Korony i ŁKS Łódź. Na swoim koncie ma też 14 występów w reprezentacji Polski. Teraz ma pomóc walczącemu o utrzymanie się w lidze Górnikowi. Po Macieju Korzymie i Michale Janocie jest też kolejnym byłym zawodnikiem kielczan, którego do Zabrza sprowadza trener Ojrzyński. 

Nie będzie też ostatnim piłkarzem, który tej zimy pojawi się w Górniku. W zespole z Górnego Śląska wkrótce ma też wylądować jeden z zagranicznych napastników. Póki co nikt nie chce zdradzić o kogo chodzi. Wszystko ma się wyjaśnić w najbliższych dniach. 

- Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami. Niektóre batalie już przegraliśmy, między innymi z Szymonowiczem, który wybrał Jagiellonię - mówi trener Ojrzyński.   

Górnik opublikował też dziś obszerną listę transferową. Jest na niej aż 12 nazwisk! W zimowym okienku z klubem z Zabrza mogą się pożegnać następujący piłkarze: Mateusz Słodowy, Maciej Mańka, Rafał Kurzawa, Mariusz Przybylski, Dzikamai Gwaze, Marcin Urynowicz, Konrad Nowak, Fabian Piasecki, Jarosław Potoniec, Daniel Barbus, Rafał Wolsztyński i Adam Wolniewicz.  

Po świątecznej przerwie zespół z Zabrza dziś popołudniu wznowił treningi. W poniedziałek drużyna wyjeżdża na pierwszy zimowy obóz do Grodziska Wielkopolskiego. 

Z Zabrza Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL