Reklama

Reklama

Górnik Zabrze na zgrupowaniu w Wodzisławiu

Piłkarze Górnika Zabrze rozpoczęli w czwartek zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim. Dłuższy urlop dostał pomocnik Szymon Żurkowski, który przygotowywał się z kadrą do mistrzostw świata, ale ostatecznie do Rosji nie poleciał.

Później do kolegów dołączy też kilku innych graczy, m.in. hiszpański stoper Dani Suarez, który w sobotę zmieni stan cywilny.

Na zgrupowanie pojechał za to nowy zawodnik Górnika, pomocnik Jesus Jimenez. 24-letni Hiszpan grał ostatnio w trzecioligowym hiszpańskim Talavera de la Reina, dla którego zdobył 10 bramek w 35 meczach ligowych i dwie w Pucharze Króla.

Jest pierwszym zawodnikiem pozyskanym przez zabrzan przed sezonem i trzecim Hiszpanem w Górniku, obok napastnika Igora Angulo i Daniego Suareza.

Obóz w Wodzisławiu Śląskim potrwa do 22 czerwca, na jego zakończenie zespół trenera Marcina Brosza zagra sparing z czeskim Fotbal Trzyniec.

Reklama

Potem zabrzanie mają w planach jeszcze cztery gry kontrolne - z czeskimi drużynami MFK Karwina i SFC Opawa, GKS Katowice i chorwackim Hajdukiem Split. Z tym ostatnim zespołem Górnik zagra na wyjeździe w rewanżu za marcowe spotkanie w Zabrzu.

19 czerwca zabrzanie poznają rywala w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Piotr Girczys

Reklama

Reklama

Reklama