Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (42 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (29 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (28 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (28 pkt.)

Górnik Zabrze. Marcin Brosz: Musimy zacząć punktować

Górnik Zabrze w połowie sezonu zasadniczego Ekstraklasy zajmuje 12. miejsce w tabeli. - Plan jest prosty. Musimy zrobić wszystko, by od najbliższego meczu z Wisłą Płock zacząć punktować - powiedział trener Górnika Marcin Brosz.

Jego zespół czeka na ligowe zwycięstwo od 25 sierpnia. W ostatnim meczu Górnik przegrał z Legią w Warszawie 1-5.

Reklama

"Wiedzieliśmy, że sezon będzie trudny. Tak negatywnej serii nie przewidywaliśmy, ale się wydarzyła. Na pewno chcielibyśmy zdecydowanie więcej punktów, bramek, emocji. Miejsce nie jest takie, jakie byśmy chcieli" - zaznaczył szkoleniowiec.

Porównał proces powstawania zespołu do budowy domu.

"Najpierw postępy prac są szybko widoczne, potem przychodzi moment najtrudniejszy - wykończeniówka, której nie widać z zewnątrz. U nas jest podobnie. Idziemy do przodu, rozwijamy się, jednak wiele rzeczy trudno dostrzec. Oczywiście jesteśmy odbierani przez wyniki pierwszej drużyny. To normalne" - dodał.

Zdaniem trenera pozostałe do rozegrania pięć tegorocznych spotkań może pozytywnie zmienić ocenę drużyny i wpłynie też na przebieg okienka transferowego w klubie.

"Brakuje nam niewiele. Granica między punktowaniem, a niepunktowaniem jest bardzo płynna, naszym celem jest przesunąć ją w drugą stronę. Wiemy gdzie mamy duże możliwości. Systematyczna praca, skorygowanie błędów i rywalizacja na treningach muszą przynieść efekt. W szatni zadowolonych jest zawsze tylko 11 piłkarzy" - ocenił.

Zabrzanie w 15 dotychczasowych ligowych spotkaniach zdobyli 16 punktów.

"Wierzę głęboko, że pokażemy inne oblicze. Widzę to na treningach. Z oceną naszych ostatnich transferów bym poczekał" - zadeklarował.

Nie chciał komentować internetowych dyskusji na temat swojej dymisji.

"Nie ma sensu patrzeć w przeszłość, bo to nam punktów nie da. Jest analiza, co trzeba poprawić, a szansę stanowi każdy kolejny mecz" - skwitował.

Zaznaczył, że stara się przekonać napastnika Igora Angulo, by zrezygnował z pewnych działań na boisku, a skupił się wyłącznie na akcjach ofensywnych. Hiszpan był królem strzelców poprzedniego sezonu z 24 trafieniami, teraz w rundzie jesiennej zdobył cztery gole.

Zabrzanie po reprezentacyjnej przerwie podejmą Wisłę Płock w piątek 22 listopada o godz. 18.00

Autor: Piotr Girczys

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy


Dowiedz się więcej na temat: Marcin Brosz | Górnik Zabrze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje