• 6 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (9 pkt.)

Górnik Zabrze. Łukasz Wolsztyński znów trenuje z pierwszym zespołem

Piłkarz Łukasz Wolsztyński wrócił do treningów z pierwszą drużyną Górnika Zabrze po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych. Obecny sezon rozpoczął w zespole rezerw.

"Czuję się wspaniale, wreszcie mogę trenować z pierwszą drużyną. Wszystko jest ok. Nic tylko się cieszyć, pracować bardzo ciężko i jak najszybciej wracać na boisko. Fajnie jest być znowu z chłopakami. Czuję radość, bo jestem zdrowy, mogę od nowa budować zaufanie trenera" - powiedział zawodnik.

Wolsztyński opuścił boisko w Zabrzu w 33. minucie spotkania z Cracovią. Górnik wygrał tamten mecz, ostatni przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa, 3-2.

Potem przeszedł serię badań i niezbędna okazała się operacja. 25-letni gracz przeszedł ją w Łodzi, od razu rozpoczął rehabilitację, a potem treningi z zespołem 3. ligowych rezerw, wystąpił też w trzech wrześniowych meczach tego zespołu.

Prowadzeni przez trenera Marcina Brosza zabrzanie bardzo dobrze zaczęli sezon Ekstraklasy, po sześciu kolejkach są wiceliderem tabeli z 13. punktami.

Autor: Piotr Girczys

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Wolsztyński | Górnik Zabrze