Reklama

Reklama

Górnik Zabrze. Lukas Podolski już wkrótce zostanie gwiazdą zespołu?

To bez wątpienia byłby prawdziwy hit transferowy w PKO Ekstraklasie i coraz więcej na to wskazuje, że tak w końcu się stanie. Snajper polskiego pochodzenia Lukas Podolski nie zamierza rzucać słów na wiatr, a przecież już dawno temu obiecał, że imponującą karierę ma zamiar zakończyć w Górniku Zabrze.

Urodzony w Gliwicach piłkarz międzynarodowe sukcesy święcił z reprezentacją Niemiec, z powodzeniem grał w liczących się klubach w Europie, ale nigdy nie wyzbył się związków i szczególnej więzi z Polską.

Mistrz świata z 2014 roku, według informacji "Przeglądu Sportowego", w końcu może dopełnić swojej zapowiedzi, a jego transfer dojść do skutku w ciągu najbliższych tygodni. 34-letni napastnik ma być w trakcie negocjacji z Górnikiem Zabrze i, jeśli pertraktacje dojdą do szczęśliwego finału, zasilić 14-krotnego mistrza Polski jeszcze w zimowym oknie transferowym.

Reklama

Od 2017 roku Podolski jest piłkarzem Vissel Kobe, ale jego umowa z japońskim zespołem wygasa w styczniu. Władze zabrzańskiego klubu mają chrapkę, by wykorzystać fakt, że "Poldi" zamierza wrócić do Europy, a lepszego momentu na tak wyczekiwane porozumienie może już nie być.

130-krotny reprezentant Niemiec, według źródeł "PS", w Polsce może chcieć łączyć grę w piłkę z rozwijaniem swoich biznesów. Podobno już nawet wstępnie rozeznawał temat powodzenia interesów w naszym kraju, które tak dobrze prosperują mu za naszą zachodnią granicą.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL