Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (12 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (10 pkt.)
  • 8 .Radomiak (9 pkt.)

Górnik Zabrze - Lech Poznań. Z "Poldim" po ligowe zwycięstwo

Kilkanaście tysięcy kibiców na Stadionie im. Ernesta Pohla ma pomóc Górnikowi w uporaniu się z podrażnionym "Kolejorzem". Wiele wskazuje na to, że w zabrzańskiej jedenastce na boisku zobaczymy w piątek wieczorem Lukasa Podolskiego.

Mistrz świata z 2014 roku nie pojechał na pierwszy mecz Górnika z Pogonią w Szczecinie, który drużyna z Zabrza przegrała po słabej grze 0-2. Trener Jan Urban tłumaczył, że Podolski potrzebuje więcej czasu, żeby przygotować się do ligowych występów.

Sytuacja kadrowa. Pytany o zdrowie graczy i o byłego reprezentanta Niemiec szkoleniowiec Górnika mówi: - Jeśli chodzi o chłopaków, to wszyscy są do dyspozycji, poza Kubą Szymańskim. Zdrowy jest też ten, o kogo pan pyta, czyli Lukas Podolski - odpowiada krótko szkoleniowiec zabrzańskiej jedenastki.

Reklama

Co oczywiste trener Urban nie chce zdradzać, jakich rozwiązań będzie szukał - także tych personalnych - przed starciem z "Kolejorzem". - Tutaj nie odpowiem na pytanie, żeby nie ułatwiać wszystkiego rywalowi - mówi opiekun Górnika.

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Co mówią przed meczem? W Zabrzu są świadomi, że dali plamę w premierze ligowego sezonu. Na kolejne straty nie można sobie pozwolić, bo potem może być kłopot z wygrzebaniem się z dołu tabeli, tym bardziej, że w 4. i 5. kolejce Ekstraklasy "Górników" czekają wyjazdowe mecze z Jagiellonią Białystok i Rakowem Częstochowa.

- Potrafimy grać dużo lepiej niż było to w meczu z Pogonią. To spotkanie już za nami, nie zmienimy wyniku, ale idziemy do przodu, chcemy zmieniać na plus obraz Górnika Zabrza i oby to było już od najbliższego ligowego spotkania. Wszyscy czekamy już na to spotkanie. Dodatkowej presji na siebie nie ma co nakładać. Jesteśmy po analizie meczu z Pogonią, wiemy co trzeba poprawić i teraz wszystko zależy od nas. Trzeba zrobić wszystko, żeby punkty zostały u nas - mówi nowy bramkarz górniczego zespołu Grzegorz Sandomierski.

Początek meczu w Zabrzu o godzinie 20.30. Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak.

Nasz typ: X.

Michał Zichlarz 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje