Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Górnik Zabrze. Klub będzie miał kłopoty z uzyskaniem licencji

​Smutne informacje docierają do nas na temat Górniak Zabrze. Jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów będzie miał kłopoty z otrzymaniem licencji na sezon 2015/2016, a zacznie go z ujemnymi trzema punktami.

Wbrew nieuregulowanym rachunkom, jeszcze w październiku piłkarze Górnika spisali się na medal - przez dwa tygodnie byli liderem T-Mobile Ekstraklasy. Nawet tak dobrą postawą nie zdołali uratować finansów klubu, bo te od lat są nie uporządkowane i nawet awans do Ligi Mistrzów nie zbawiłby zabrzan.

Reklama

Antoni Bugajski z "Przeglądu Sportowego" oszacował zobowiązania Górnika i okazało się, że dług wynosi 40 mln zł, z czego 20 mln klub jest winny miastu, 6 mln spółce Allianz - mniejszościowemu udziałowcowi, a bieżący dług np. wobec piłkarzy, którego spłacenie jest warunkiem otrzymania licencji, to 14 mln zł. Według gazety samemu Adamowi Nawałce, Górnik w pewnym momencie zalegał milion zł.

Z kolejnymi dotacjami dla Górnika nie pali się miasto, a innego inwestora na razie nie widać. Kto może uratować Górnika? Czy jesteśmy świadkami upadku kolejnej pięknej polskiej marki piłkarskiej po ŁKS-ie, Polonii Warszawa i Widzewie? Oby tak się nie stało. Na stratę klubu, którego piłkarze tłumnie zasilali reprezentację Polski, który grał w finale Pucharu Zdobywców Pucharu, a także 14-krotnie sięgał po mistrzostwo kraju, Polski nie stać.

Sytuację pogarsza wlekąca się w nieskończoność budowa stadionu. Gdyby Górnik mógł sprzedawać na każdy mecz 15-20 tys. biletów, a nie tylko 3 tys., byłby w o niebo lepszym położeniu.

Czy deską ratunkową będzie emisja obligacji, jaką planuje miasto? 

Obszerny materiał o finansach Górnika Zabrze, z wyjaśnieniem tego, jak klub wpadał w tarapaty, znajdziecie w piątkowym "Przeglądzie Sportowym".

Dowiedz się więcej na temat: Górnik Zabrze | T-Mobile Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje