Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

​Górnik Zabrze. Kibice przebadali wariografem Adama Dancha

Adam Danch, były piłkarz Górnika Zabrze, dał się przebadać wykrywaczem kłamstw. W taki sposób chciał oczyścić siebie i rodzinę z zarzutów ustawiania meczów.

To niezwykła sytuacja, bo do tej pory badania wariografem przechodzili ludzie, wobec których toczyło się postępowanie sądowe, ewentualnie uczestnicy teleturniejów.

Tym razem jednak osądowi wykrywacza kłamstwa poddał się Adam Danch, były kapitan Górnika Zabrze, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował Arkę Gdynia.

Wszystko dlatego, że część kibiców posądzała piłkarza oraz jego rodzinę o obstawianie i ustawianie meczów. Dokładnie chodziło o spotkanie Górnik Zabrze - MKS Kluczbork, po którym zawodnika odsunięto od pierwszego zespołu, a następnie składu.

Reklama

-  Nikt nie miał żadnych podstaw, żadnych dowodów. Zostałem odsunięty akurat wtedy, więc ludzie coś sobie wymyślili. Wiadomo jak to jest: jeden coś powie, drugi doda, trzeci jeszcze dorzuci... Tak rozeszła się po Zabrzu plotka, że biorę udział w aferze korupcyjnej. Nawet nie chce mi się o tym rozmawiać - mówi Danch w rozmowie z TVP Sport.

W końcu kibice zadzwonili do Dancha i zaproponowali badanie wariografem. 

- Trochę mnie to wkurzyło. "Ludzie, co wy mówicie, po 10 latach oskarżacie mnie o takie rzeczy?! - przyznaje.

Badanie trwało ok. 45 minut. Zawodnika podpięto do specjalnego urządzenia, po czym odpowiadał na pytania. Po pięciu dniach kibice otrzymali odpowiedź, że zawodnik mówi prawdę.

Poniżej cały komunikat, który ukazał się na profilu facebookowym Torcidy, grupy kibiców Górnika Zabrze.

"Informacyjnie!

Z racji wielu niedomówień i nieprzychylnych komentarzy pod postami o zmianie klubu przez Adama Dancha, informujemy że podjęte zostały działania przez środowisko kibiców (Torcida), odnośnie rzekomego obstawiania meczy przez Adama i jego rodzinę.

Adam dobrowolnie poddał się badaniom tzw. wykrywaczem kłamstw.

W wyniku podjętych działań, informujemy że posiadamy dowód na to, iż Adam Danch, nie brał udziału, nie podawał wyników, nie przekazywał nikomu pieniędzy ani nie sprzedał meczu, w celu osiągnięcia korzyści w zakładach bukmacherskich.

Tyle i aż tyle!

Adam Danch dziękujemy za grę w barwach W Górnik Zabrze SSA !!!!!

Powodzenia!".

Danch w Górniku występuje od 2007 r. W barwach zabrzan rozegrał 222 spotkania w Ekstraklasie i strzelił 9 bramek. W przyszłym sezonie 30-letni obrońca będzie reprezentował Arkę Gdynia.

PJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje