• 6 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Górnik Zabrze - Kazanka Moskwa 4-2 w meczu sparingowym

Górnik Zabrze pokonał 4-2 Kazankę Moskwa w meczu towarzyskim rozegranym w cypryjskiej Pervolii.

Górnik bez największych gwiazd w składzie (zabrakło m.in. Igora Angulo, Rafała Kurzawy, Damiana Kądziora, Szymona Matuszka i Daniego Suareza) pokonał wicelidera grupy zachodniej trzeciej ligi rosyjskiej.

Zabrzanie bardzo dobrze weszli w mecz i już po ośmiu minutach prowadzili dwoma bramkami. Duży wkład w ich zdobycie miał Marcin Urynowicz, który najpierw wyłożył piłkę Łukaszowi Wolszytńskiemu, a następnie sam wykorzystał błąd obrońców. Na 3-0 przed przerwą ponownie podwyższył Wolsztyński.

Choć Kazanka zdobyła kontaktową bramkę, to tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, ponownie przegrywała trzema golami. Na listę strzelców wpisał się tym razem Adrian Gryszkiewicz, odnajdując się w polu karnym po rzucie rożnym. Ostatniego gola w meczu zdobył Aleksandr Dołgow, ustalając wynik meczu na 4-2.

Górnik Zabrze - Kazanka Moskwa 4-2 (3-1)

Bramki: 1-0 Ł. Wolsztyński (7.), 2-0 Urynowicz (8.), 3-0 Ł. Wolsztyński (27.), 3-1 Rybczinskij (35.), 4-1 Gryszkiewicz (47.), 4-2 Dołgow (83.)

Górnik Zabrze: (I połowa) 93. Wojciech Pawłowski - 3. Adam Wolniewicz, 4. Mateusz Wieteska, 55. Paweł Bochniewicz, 14. Michał Koj - 21. Daniel Smuga, 27. Szymon Żurkowski, 28. Maciej Ambrosiewicz, 25. Łukasz Wolsztyński - 20. Marcin Urynowicz, 26. Maciej Firlej. (II połowa) 1. Tomasz Loska - Kacper Michalski, 4. Mateusz Wieteska (69, 16. Kamil Surowiec), 24. Meik Karwot, 11. Adrian Gryszkiewicz - Daniel Liszka, 18. Wojciech Hajda, 30. Dariusz Kamiński, 31. Bartosz Bartczuk - 10. Erik Grendel, 26. Maciej Firlej (62 Bartłomiej Olszewski).

Kazanka Moskwa: (I połowa) 93. Aleksandr Nikołajew - 4. Walentin Winniczenko, 22. Oleg Kożemiakin, 88. Aleksandr Zakuskin, 17. Dżamszed Rachmonow - 44. Aleksandr Wulfow, 80. Nikita Dorofiejew, 10. Dienis Anisimow - 20. Iwan Szarow, 19. Dmitrij Rybczinskij, 11. Dmitrij Syczow. (II połowa) Roman Chałanczuk - Erwing Botaka-Ioboma (75 Andriej Szygoriew), zawodnik testowany, Fiodor Andriuchin, Nikołaj Pojarkow - Stanisław Magkiejew (84 Erwing Botaka-Ioboma), Artiom Ponikarow, Gieorgij Kiurdżyjew - Maksim Czikanczi, Aleksandr Dołgow, Isłam Wagabow.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy