Reklama

Reklama

  • 1 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 2 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (1 pkt.)
  • 4 .Radomiak (1 pkt.)

Górnik Zabrze. Jan Urban może zastąpić Marcina Brosza. Negocjacje rozpoczną się w piątek

Według informacji Interii Jan Urban jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do pracy w Górniku Zabrze. Były szkoleniowiec Legii Warszawa czy Lecha Poznań w czwartek przyleciał do Polski. Jak ustaliliśmy, już na piątek zaplanowana jest pierwsza tura negocjacji z szefami śląskiego klubu.

Sytuacja w Górniku Zabrze jest coraz bardziej skomplikowana. Z jednej strony szefowie klubu ze Śląska są zadowoleni z wieloletniej pracy trenera Marcina Brosza, który w Zabrzu stworzył solidną, ligową drużynę. Z drugiej coraz bardziej rozjeżdżają się wizje Brosza oraz dyrektora sportowego Artura Płatka. W efekcie tarć regularnie pojawiają się informacje, że Roosevelta może opuścić albo jeden, albo drugi. Dodatkowo kontrakt szkoleniowca wygasa już 30 czerwca.

Negocjacje już w piątek

Trwają więc poszukiwania następcy szkoleniowca. Według informacji Interii jednym z najpoważniejszych kandydatów do zastąpienia Brosza jest Jan Urban. 59-latek to legenda Górnika, który występowała w Zabrzu w latach 1985-89. Teraz miałby powrócić tam jako trener.

Reklama

Jak udało nam się ustalić, w czwartek Urban wrócił z Hiszpanii do Polski. W piątek w Zabrzu ma się spotkać z prezesem Górnika Dariuszem Czernikiem oraz jego najbardziej zaufanymi ludźmi.

Będzie to pierwsza tura negocjacji, które jednak nie muszą być łatwe i przyjemne. Urban ma swoje oczekiwania i obawy. Nie da się jednak ukryć, że dla zabrzan jest świetnym kandydatem.

Powrót legendy?

- Słyszał pan, że jutro będziemy rozmawiać z Górnikiem? Też tak słyszałem (śmiech). Ale proszę mi wybaczyć, nie chciałbym tego komentować. Natomiast potwierdzam, że jestem w Polsce. Obecnie w siedzę w Krakowie, niedługo będę się szczepić - powiedział nam w czwartek Urban.

Z Górnikiem były reprezentant Polski zdobył w przeszłości trzy mistrzostwa i Superpuchar. Był kluczowym zawodnikiem najlepszego wówczas polskiego zespołu. W Zabrzu, w 1998 roku, zakończył zresztą zawodową karierę. W karierze trenerskiej pracował natomiast w Legii Warszawa, Lechu Poznań, Śląsku Wrocław, Zagłębiu Lubin, Polonii Bytom, Osasunie Pampeluna.

Sebastian Staszewski, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje