Reklama

Reklama

Górnik Zabrze. Igor Angulo: Nigdzie się nie wybieram

Jesienią Igor Angulo strzelał jak maszyna - 19 bramek dla Górnika Zabrze w lidze, a do tego cztery w Pucharze Polski. Ten rok również rozpoczął od trafiania do siatki rywala. W pierwszym sparingowym meczu z MFK Karvina, który skończył się wynikiem 2-2, dwa razy pokonał bramkarza z Czech. - Dla napastnika zawsze dobrze zacząć od trafienia do siatki rywala - mówi z uśmiechem doświadczony snajper.

Górnik, z Angulo na czele, od dzisiaj trenuje już na obozie na Cyprze. W Agia Napa zabrzanie będą przebywali do końca stycznia. Mają tam rozegrać pięć meczów sparingowych. Dwa pierwsze, z rezerwami Spartaka Moskwa i Austrią Wiedeń, już w sobotę.

Doświadczonego hiszpańskiego napastnika pytamy o początek przygotowań i pierwszy zimowy obóz w czeskiej miejscowości Krawarze.  - Co do obozu w Czechach, to powiem, że było ciężko, podobnie jak w zeszłym roku. Dwa treningi dziennie, duża intensywność, duży nacisk na przygotowanie wytrzymałościowe i siłowe, ale to właśnie jest czas na takie zajęcia. Tak trzeba pracować - mówi Angulo.

Reklama

Pytany o dwa gole w sparingu z MFK Karvina Hiszpan odpowiada: - Nie przypominam sobie, żebym kiedyś rok zaczął od dwóch trafień. Dla napastnika zawsze dobrze zacząć od trafienia do siatki rywala. Dla nas najważniejsze są jednak przygotowania i to, żeby być w dobrej formie w momencie, kiedy rozpoczniemy ligowe rozgrywki - podkreśla.

A co z jego przyszłością i spekulacjami o odejściu? Mówiło się między innymi o bogatych klubach z Chin... - Rynek transferowy jest otwarty, nikt jednak do mnie nie dzwoni i nie kontaktuje się. Zresztą ja powtórzę, nie tak dawno przedłużyłem z Górnikiem kontrakt do 2020 roku. Jestem tutaj szczęśliwy i chciałbym dograć do końca umowy - zaznacza.

33-letni Angulo wygrywa ostatnio plebiscyt za plebiscytem. Tak jest w Polsce, gdzie wybierany jest do wszelkich możliwych jedenastek, tak też jest w Hiszpanii. Doświadczony snajper Górnika triumfował właśnie w plebiscycie portalu "Migrantes del Balon", dla najlepszego hiszpańskiego zawodnika grającego poza granicami kraju. Angulo zgromadził 4391 głosów i wyprzedził Victora Vazqueza z Toronto FC - 2901 głosów oraz Natxo Insa  z malezyjskiego Johor Darul Tazim - 544 głosy.

Michał Zichlarz

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL