Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Górnik Zabrze. Hubert Kostka: Grają najlepszą piłkę w lidze

​To był świetny rok w wykonaniu piłkarzy Górnika Zabrze. Wiosną, po niesamowitym finiszu, wywalczyli upragniony awans do Lotto Ekstraklasy. Jesienią należeli zaś do jej rewelacji. Jedenastka z Zabrza jest na trzecim miejscu w tabeli i w półfinale Pucharu Polski. Po raz pierwszy od 1994 roku jest szansa na grę w europejskich pucharach.

Jak ocenić ostatnie półrocze w wykonaniu Górnika? Mówi Hubert Kostka, który jako świetny bramkarz mistrzostwo z zabrzanami zdobywał aż ośmiokrotnie, a potem wywalczył je także jako trener.

- Wszystko jedno z jakiego pułapu się patrzy, to całokształt trzeba ocenić bardzo dobrze. Przed rozgrywkami, po tym, jak zespół rzutem na taśmę wywalczył awans, trudno było oczekiwać, że będzie aż tak dobrze. Tymczasem przez wiele kolejek drużyna prowadziła i jest obecnie na trzecim miejscu. Zresztą gdyby nie decyzje jednego i tego samego sędziego, to teraz "górnicy" mieliby o trzy punkty więcej i byliby na pierwszym miejscu w tabeli Ekstraklasy - zaznacz Hubert Kostka.

Były zawodnik i trener Górnika ma na myśli Pawła Raczkowskiego. Arbiter z Warszawy skrzywdził zabrzan w meczach drugiej i szóstej kolejki. Były to spotkania z Jagiellonią Białystok (1-2) i Cracovią (3-3). W dwóch prowadzonych przez siebie meczach podyktował przeciwko zespołowi z Zabrza cztery rzuty karne, pokazał trzy czerwone i 13 żółtych kartek.

Drużynie prowadzonej przez Marcina Brosza nie wyszła końcówka pierwszej części rozgrywek. Grający praktycznie w tym samym zestawieniu zespół, w trzech ostatnich ligowych spotkaniach zdobył tylko punkt. - Abstrahując od przegranego ostatniego meczu z Cracovią, to uważam, że zabrzanie grają w tej chwili najlepszą piłkę w lidze. Teraz zadaniem trenera Brosza będzie przekonanie zawodników do tego, żeby walczyć o tytuł mistrzowski. Ten zespół na pewno na to stać, a czy się uda, to już inna sprawa - podkreśla Hubert Kostka.

Piłkarze i sztab szkoleniowy trzeciego po pierwszej części sezonu zespołu, rozjechali się już na krótkie urlopy. Przygotowania do rundy rewanżowej piłkarze Górnika rozpoczną 8 stycznia. W okresie przygotowawczym czekają ich dwa obozy. Najpierw wyjadą za południową granice, do czeskiej miejscowości Krawarze położonej niedaleko Opawy, a potem, na przełomie stycznia i lutego, czeka ich zgrupowanie na Cyprze. Pierwszy mecz w lidze 9 lutego z Wisłą Płock na wyjeździe.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Reklama

Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama