Reklama

Reklama

Górnik Zabrze. Gergel "zostanie na 70-80 proc."

Wszystko wskazuje na to, że najlepszy i najskuteczniejszy jesienią w zabrzańskiej jedenastce Górnika Roman Gergel, dalej będzie grał w ekipie 14-krotnego mistrza Polski. - Raczej już nic się nie wydarzy - informuje Paweł Zimonczyk, menedżer piłkarza.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Słowacki skrzydłowy, od momentu pojawienia się w Górniku latem 2014 roku należy do najlepszych. I to nie tylko w klubie z Zabrza, ale w całej lidze. Już zimą zeszłego roku mówiło się o tym, że może się przenieść do Jagiellonii Białystok. Chętnie widział go tam trener Michał Probierz. 

Gergel został jednak w górnośląskim klubie. Jesienią, w słabo spisującym się w lidze zespole, był wyróżniającą się postacią, a błysnął w meczu z Piastem. W grudniowym spotkaniu z liderem Ekstraklasy zdobył aż cztery bramki. Przed nim w polskiej lidze nie udało się to żadnemu obcokrajowcowi. Łącznie w pierwszej części sezonu zdobył dla Górnika 9 bramek. 

Reklama

Nic dziwnego, że mimo ważnego kontraktu, znowu głośno zaczęto mówić o tym, że Gergel może zmienić klub. Wspominał o tym Leszek Ojrzyński. - Może być tak, że stracimy piłkarza tuż przed rozpoczęciem ligi, w końcówce okienka transferowego. Tym bardziej, że w kontrakcie ma wpisaną sumę odstępnego. W jego wypadku realny jest kierunek do Chin i Korei - mówił kilka tygodni temu szkoleniowiec Górnika. 

- Było coś na rzeczy, ale teraz raczej nic się nie wydarzy. Roman na 70-80 procent zostanie w Górniku - mówi Paweł Zimonczyk, menedżer Gergela. 

Słowak przygotowuje się więc do pierwszego meczu w rundzie wiosennej. W ostatnich piątkowych sparingach zabrzan przeciwko GKS Katowice (1-2) i Wiśle Kraków (2-1) nie zagrał z powodu urazu, jakiego nabawił się jeszcze na zimowym obozie w Hiszpanii. Do soboty wszystko powinno być jednak w porządku i Gergel raczej wystąpi w wyjazdowym meczu przeciwko Cracovii.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Michał Zichlarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama