Reklama

Reklama

Górnik Zabrze. Dwa obozy i pięć sparingów

Dwa zgrupowania - w Wodzisławiu Śląskim i Poznaniu - oraz pięć sparingów wypełnią piłkarzom ekstraklasowego Górnika Zabrze letnie przygotowania do sezonu. Zawodnicy trenera Marcina Brosza zakończą urlopy 17 czerwca.

Górnicy od razu wyjadą na sześciodniowy obóz do Wodzisławia Śląskiego. Po powrocie do Zabrza zaplanowany jest pierwszy sparing z czeskim MFK Karwina, a 30 czerwca zespół wyruszy do Poznania.

W trakcie drugiego zgrupowania zespół zmierzy się z cypryjskim AEK Larnaka, Bruk-Bet Termalicą Nieciecza oraz greckim AEK Ateny.

Ostatni mecz kontrolny zostanie rozegrany tydzień przed startem sezonu, rywala jeszcze nie ogłoszono.

Przed startem przygotowań nową, dwuletnią umowę z klubem podpisze trener Brosz, a jej warunki zostały już uzgodnione. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa z końcem miesiąca.

Reklama

Brosz przejął zespół 3 czerwca 2016, tuż po spadku do 1. ligi. W kolejnych sezonach doprowadził drużynę najpierw do awansu, a następnie do czwartego miejsca w elicie i gry w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. Minione rozgrywki ekipa 14-krotnego mistrza Polski zakończyła na 11. pozycji.

Zobacz terminarz Ekstraklasy

Autor: Piotr Girczys

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama