Reklama

Reklama

Górnik Zabrze. Diafra Sakho ma wzmocnić zespół

Transferowy hit w Ekstraklasie? Według informacji "Przeglądu Sportowego", nowym piłkarzem Górnika Zabrze ma zostać znany Senegalczyk Diafra Sakho.

W sobotnie popołudnie Górnik pokonał u siebie 3-1 Pogoń Szczecin i z 30 punktami nieco oddalił się od strefy spadkowej.

Najlepszym strzelcem zabrzan, od kilku już lat, jest Igor Angulo, który w obecnych rozgrywkach już 11 razy trafiał do bramki rywali. Kto wie, czy Hiszpan latem nie opuści jednak klubu z Zabrza, gdyż wciąż nie przedłużył wygasającego kontraktu.

Jak podaje "PS", do śląskiej drużyny ma dołączyć pozostający bez kontraktu Sakho. 30-letni Senegalczyk strzelał gole w angielskiej Premier League i francuskiej Ligue 1.

Reklama

Jako 18-latek Sakho trafił z Senegalu do francuskiego Metz, dla którego zdobył ponad 40 bramek. W 2014 roku przeniósł się do Anglii i nie był tam anonimową postacią. Dla drużyny West Ham United zdobył 24 bramki.

W 2018 roku senegalski snajper na powrót zjawił się we Francji, gdzie został piłkarzem Stade Rennes. Jednak od końca 2019 roku pozostaje bez klubu po wygaśnięciu kontraktu.

Sakho był w reprezentacji Senegalu na mundialu 2018 roku w Rosji, ale nie zagrał w meczu z Polską, wygranym 2-1 przez Senegal. Na boisku pojawił się tylko w starciu z Kolumbią.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL