Reklama

Reklama

Górnik Zabrze. Brosz: chcemy dać ludziom pozytywne emocje

"Chcemy dać ludziom pozytywne emocje. Zależy nam, by kibice rozmawiali o futbolu, analizowali mecze" – powiedział trener drugiego w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Górnika Zabrze Marcin Brosz przed sobotnim spotkaniem z liderem Rakowem Częstochowa.

Oba zespoły mają po 13 punktów.

Zabrzanie podczas reprezentacyjnej przerwy planowali sparing z czeską Spartą Praga.

"Mając na uwadze panujące warunki epidemiologiczne zadecydowaliśmy, że wyjazd do Pragi jest jednak niewskazany. Na pewno sportowo szkoda, bo to byłoby znowu ciekawe wydarzenie. Staraliśmy się wykorzystać czas najlepiej, jak potrafiliśmy, Rozegraliśmy grę wewnętrzną, a czy ta przerwa miała wpływ na nasza dyspozycję - okaże się w sobotnim meczu z Rakowem" - dodał Brosz podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Podczas tej treningowej gry złamania nosa doznał stoper Górnika Michał Koj, który zajął niedawno miejsce w środku obrony po transferze Pawła Bochniewicza do holenderskiego Heerenveen.

Reklama

"To dla nas wszystkich kłopot. Michał to ważny element zespołu, kapitan, zawodnik, który decyduje o naszej grze defensywnej. Ale to jednocześnie szansa dla innych piłkarzy. Jestem przekonany, że ten kto zajmie miejsce Michała zrobi wszystko, aby nie tylko pokazać dobrą dyspozycję, ale też - co najważniejsze - zespół punktował" - ocenił szkoleniowiec.

Podkreślił, że spodziewa się, iż sobotnie spotkanie dostarczy kibicom mnóstwa emocji.

Górnik zgarnął we wrześniu trzy indywidualne nagrody dla najlepszych w danym miesiącu: trenera (Brosz), piłkarza (Bartosz Nowak) i młodzieżowca (Adrian Gryszkiewicz).

"To ogromne wyróżnienie dla mnie i dla całego klubu. Cieszymy się, że Górnik pokazuje się z dobrej strony. Naszą baza jest zespół i staramy się, aby na niej zawodnicy pokazywali swoje indywidualne umiejętności" - podsumował trener Brosz.

Początek sobotniego meczu w Zabrzu o godz. 17.30.

Autor: Piotr GirczysWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy