Reklama

Reklama

Górnik - Korona 0-0. Szymon Matuszek: Ten remis to dla nas porażka

Nie tak wyobrażali sobie spotkanie z Koroną Kielce piłkarze Górnika Zabrza. W meczu o wszystko Górnicy tylko zremisowali u siebie 0-0. W tej sytuacji ekipa 14-krotnego mistrza Polski jest blisko trzeciego spadku z Ekstraklasy. - Ten remis to dla nas porażka. Nie ma się co rozwijać - komentował po spotkaniu załamany Szymon Matuszek, obrońca zabrzan.

W ostatniej kolejce Ekstraklasy w sobotę, Górnik musi wygrać na wyjeździe z Termalicą i liczyć na porażkę Górnika Łęczna ze Śląskiem we Wrocławiu. - teraz trzeba się wykurować, odzyskać siły, wygrać w Niecieczy i liczyć na szczęście - podkreśla Matuszek.   

- W spotkaniu z Koroną prowadziliśmy grę. Brakowało jednak dokładności, ostatniego podania, a co za tym idzie strzałów. Nie tak to miało wyglądać - mówi doświadczony gracz Górnika. 

- Zabrakło nam szczęścia, ale też i trochę umiejętności. Jeszcze nie spadliśmy. Górnik będzie walczył do końca - dodawał trener Jan Żurek. 

Reklama

Z wyniku zadowolony był za to szkoleniowiec Korony Marcin Brosz, który przed laty grał przecież w Górniku. 

- Jestem pod wrażeniem atmosfery, jaka panuje na stadionie Górnika. Cieszę się, że nas też wspierało wielu fanów. Uważam, że sam mecz był ciekawym widowiskiem. Może wiele strzałów nie było, ale stawka była ogromna. Chcieliśmy podtrzymać naszą passę. Udało się punktować w dwunastym kolejnym spotkaniu, co bardzo cieszy - mówił trener Korony. 

Michał Zichlarz z Zabrza 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy