Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Górnik: Golański, Madej i Korzym przesunięci do rezerw

W ostatnim w tabeli Ekstraklasy Górniku Zabrze wszyscy mają gorące głowy. Decyzją trenerów i działaczy trójka doświadczonych zawodników: Łukasz Madej, Paweł Golański i Maciej Korzym, została przesunięta do trzecioligowych rezerw. Nie zagrają oni w jutrzejszym meczu o być albo nie być z Podbeskidziem.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Zabrzański zespół nie wygrał w lidze od 18 grudnia zeszłego roku. Nic nie pomogła zmiana trenera. Drużyna jak przegrywała, tak przegrywa. Co gorsze nie ma widoków na przyszłość, bo gra Górnika, czy to w defensywie, czy ofensywie wygląda tragicznie.

Teraz dochodzą jeszcze kłótnie i niesnaski. Po przegranym 1-3 w niedzielę w meczu z Wisłą od treningów z pierwszym zespołem odsunięci zostali Madej, Golański i Korzym.

Reklama

Ten pierwszy, kiedy pod koniec spotkania został zmieniony przez trenera Jana Żurka, ostentacyjnie rzucał na ławce rezerwowych koszulką. Dla Korzyma z kolei, to kolejne kłopoty w Zabrzu po tym, jak jesienią usłyszał zarzut złamania przepisów ustawy o imprezach masowych. Poszło wtedy o nielegalne wtargnięcie na stadion Piasta Gliwice z grupą... fanów kieleckich zespołu, gdzie swego czasu grał.

- To są zawodowcy, biorą za swoją grę pieniądze z klubu. Nie chciałbym szerzej sprawy komentować, Łukasz ze mną nie rozmawiał. Moim decyzjom nie ma co się dziwić - powiedział dziś trener Żurek na konferencji przedmeczowej.

Odsunięcie doświadczonych zawodników nie jest pierwszym zgrzytem na linii piłkarze - trenerzy w tym sezonie. Tuż przed niedawnym zwolnieniem Leszka Ojrzyńskiego sporo mówiło się o jego sporze z doświadczonym Radosławem Sobolewskim. Teraz przyszła kolej na innych graczy. Nie wróży to Górnikowi dobrze na finiszu ligowych rozgrywek. Widmo trzeciego spadku z Ekstraklasy jest niestety coraz bliższe...

Michał Zichlarz

Ostatni w grupie spadkowej Górnik traci trzy punkty do Górnika Łęczna i pięć do Śląska Wrocław.

W środę o 20.30 zabrzanie podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje