• 6 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 7 .Cracovia (1 pkt.)
  • 8 .Górnik Łęczna (1 pkt.)

El. Ligi Europejskiej: Zarea Bielce - Górnik Zabrze 1-1. Awans Górnika

Górnik Zabrze awansował do drugie rundy eliminacji Ligi Europejskiej. W rewanżu rozegranym w Kiszyniowie podopieczni Marcina Brosza zremisowali z mołdawską Zareą Bielce 1-1. Przed tygodniem w Zabrzu polski zespół zwyciężył 1-0.

Zabrzanie wrócili do europejskich rozgrywek po 23-letniej przerwie. Latem 1995 uczestniczyli w Pucharze Intertoto, rok wcześniej grali w Pucharze UEFA. W czwartek musieli sobie radzić bez Szymona Żurkowskiego, gdyż w pierwszym pojedynku pomocnik ten otrzymał dwie żółte karki, w konsekwencji czerwoną.

Gospodarze prowadzenie objęli w siódmej minucie. Tomasza Loskę pokonał Guilherme, który przymierzył z dystansu po podaniu Georgija Owsiannikowa.

Górnik mógł wyrównać w 24. minucie, ale piłkarzom z Zabrza zabrakło szczęścia. Igor Angulo trafił bowiem w spojenie słupka z poprzeczką.

Osiem minut przed końcem pierwszej połowy Górnik mógł strzelić gola po zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym, ale Ołeh Jermak zatrzymał piłkę przed linią bramkową.

Zarea okazję na drugą bramkę miała w 58. minucie. Paulo Conrado strzelał z rzutu wolnego, ale trafił piłką w słupek.

Decydującą akcję w meczu przeprowadzili jednak piłkarze z Zabrza. Akcję Adama Wolniewicza i Jesusa Jimeneza wykończył Daniel Smuga.

W doliczonym czasie zwycięstwo Górnikowi mógł zapewnić Daniel Liszka, ale jego strzał z trudem obronił Vladimir Livşiţ.

W drugiej rundzie podopieczni Brosza zagrają albo z AS Trencin, albo z Budocnostą Podgorica. W pierwszym spotkaniu Słowacy wygrali 2-0. Mecze odbędą się 26 lipca w Zabrzu i 2 sierpnia.

Zarea Bielce - Górnik Zabrze 1-1 (1-0). Raport meczowy

Bramki: 1-0 Guilherme (7.), 1-1 Smuga (85.).

Zaria: Vladimir Livșiț - Ion Burlacu, Lucas Silva, aniel Dumbrăvanu, Ołeh Jermak - Conrado, Rubén Gómez, Rodrigo Bostan (73. Cristian Dros), Guilherme Pitty, Georgij Owsiannikow - Vadim Gulceac (87. Serghei Alexeev).

Górnik: Tomasz Loska  Adam Wolniewicz, Przemysław Wiśniewski, Dani Suárez, Adrian Gryszkiewicz - Maciej Ambrosiewicz (59. Daniel Liszka), Szymon Matuszek, Wiktor Biedrzycki (73. Michał Koj), Jesús Jiménez, Adam Ryczkowski (54. Daniel Smuga) - Igor Angulo.

Sędziował Rahim Hasanow (Azerbejdżan). Żółte kartki: Oleg Jermak, Guillerme - Maciej Ambrosiewicz, Michał Koj.