• 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

1. liga: Górnik Zabrze pokonany w Nowym Sączu

W meczu na szczycie 24. kolejki 1. ligi Sandecja Nowy Sącz pokonała Górnika Zabrze 2-1. Liderem wciąż jest Widzew Łódź, który w czwartek pokonał KSZO Ostrowiec 2-0.

1. liga - sprawdź wyniki, strzelców i tabelę

Zabrzanie prowadzili w Nowym Sączu po strzale Tomasza Zahorskiego w 23. minucie i mieli okazje, aby zdobyć kolejne bramki. Za marną skuteczność zapłacili wysoki rachunek. W 60. minucie Jano Froehlich wyrównał, a w 71. Urban strzelił zwycięską bramkę dla gospodarzy. Sandecja zachowała miamo niepokonanej na własnym boisku.

"Do przerwy nic nie zapowiadało takiego scenariusza. Po niewykorzystanych sytuacjach na początku drugiej połowy przestaliśmy grać" - powiedział na stronie internetowej Górnika trener zabrzan Adam Nawałka.

"Widoczny był brak Grzegorza Bonina, który wyróżniał się w pierwszej połowie, ale zgłosił uraz. Podobnie zresztą jak Mateusz Kamiński i dlatego miałem ograniczone pole manewru. W końcówce graliśmy źle. Walka o awans dopiero się zaczyna i myślę, że nie stoimy na straconej pozycji" - dodał trener Górnika.

Trzy punkty kosztem walczącej o awans do Ekstraklasy Pogoni Szczecin zdobył przedostatni w tabeli Motor Lublin. Przed tygodniem zremisował w Łodzi z Widzewem, a dzisiaj pokonał Pogoń 3-2.

Wyniki sobotnich meczów 24. kolejki

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Tomasz Zahorski (23), 1-1 Jan Froehlich (61), 2-1 Rudolf Urban (72).

Żółta kartka - Sandecja Nowy Sącz: Mariusz Różalski. Górnik Zabrze: Mariusz Przybylski.

Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce). Widzów 7˙000.

MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 1-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Tomasz Kazimierowicz (59-głową).

Żółta kartka - MKS Kluczbork: Michał Glanowski, Tomasz Kazimierowicz, Roland Emeka John. Znicz Pruszków: Rafał Zaborowski, Kamil Biliński, Adrian Bieniek.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 2˙500.

GKP Gorzów Wlkp. - ŁKS Łódź 1-2 (0-0)

Bramki: 1-0 Sebastian Janosiński (59), 1-1 Łukasz Gikiewicz (63), 1-2 Rafał Kujawa (87).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Dariusz Jackiewicz.

Sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk). Widzów 3˙500.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Stalowa Wola 2-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Daniel Treściński (16), 1-1 Sylwester Patejuk (70), 1-2 Paweł Wasilewski (82-wolny), 2-2 Dariusz Kołodziej (86-karny).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michał Osiński, Bartłomiej Konieczny. Stal Stalowa Wola: Mariusz Myszka, Kamil Gęśla, Paweł Wasilewski. Czerwona kartka za drugą żółtą - Stal Stalowa Wola: Mariusz Myszka (86).

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź). Widzów 1˙500.

Flota Świnoujście - Górnik Łęczna 0-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Prejuce Nakoulma (7).

Żółta kartka - Flota Świnoujście: Damian Krajanowski, Marek Niewiada, Damian Staniszewski. Górnik Łęczna: Janusz Surdykowski, Adrian Bartkowiak, Krzysztof Kaźmierczak, Veljko Nikitović, Paweł Tomczyk, Grzegorz Bronowicki.

Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork). Widzów 1˙000.

Motor Lublin - Pogoń Szczecin 3-2 (2-1)

Bramki: 1-0 Marek Fundakowski (12), 2-0 Kamil Hempel (24-głową), 2-1 Olgierd Moskalewicz (41), 3-1 Marek Fundakowski (55), 3-2 Olgierd Moskalewicz (58).

Żółta kartka - Motor Lublin: Dawid Dłoniak, Radosław Kursa, Marcin Popławski, Kamil Hempel, Wojciech Białek I. Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz, Marcin Nowak, Olgierd Moskalewicz, Tomasz Rydzak.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 4˙000.