Reklama

Reklama

Ruch - Górnik 2-2. Smuda po spadku łęcznian: Takiego czegoś nie przeżyłem

- Wiele przeżyłem sezonów, spotkań, sędziów i pomyłek sędziowskich, ale takiego sezonu nie pamiętam. Jeden zawodnik Arki wyrzucił z Ekstraklasy dwa kluby naraz - mówił trener Górnika Łęczna Franciszek Smuda po spadku jego zespołu z Ekstraklasy.

Górnik w ostatniej kolejce zremisował w Chorzowie 2-2 z Ruchem, który już wcześniej został zdegradowany. Ale nawet wygrana nie pomogłaby drużynie Smudy, bo Arka Gdynia wygrała w Lubinie z Zagłębiem.

- Ten sezon był dla mnie taki, że nie pamiętam podobnego - mówił po meczu Smuda na antenie Canal Plus.

- Wiele przeżyłem sezonów, spotkań, sędziów, ale żeby tyle było kontrowersji, pomyłek sędziowskich, to nie pamiętam - kontynuował.

- Jeden zawodnik Arki wyrzucił z Ekstraklasy dwa kluby naraz, jednym posunięciem (Rafał Siemaszko zdobył bramkę ręką w meczu Arka - Ruch - red.). Takiego czegoś nie przeżywałem - powiedział szkoleniowiec.

Reklama

- Moi piłkarze znali wynik z Lubina, na pewno było trudno ich wyciągnąć z szatni na drugą połowę, na dodatek jeszcze zajścia z kibicami tutaj. Przerwa wyszła na niekorzyść, z prowadzenia 2-0 zrobiło się 2-2 - mówił Smuda.

- Szkoda, że nie była to walka czysto sportowa. Lubin był w stanie nie przegrać z Arką. Stało się, jak się stało. Mówię oczywiście z punktu widzenia wyniku w Lubinie - zaznaczył szkoleniowiec.

- Mogę powiedzieć na zakończenie jedno: nie chciałbym, żeby to wszystko wróciło, co kiedyś było w Ekstraklasie. Bo Ekstraklasa jest coraz lepsza, nawet mój zespół rozegrał kilka świetnych spotkań - powiedział trener Górnika.

- Pan prezes Przesmycki (szef sędziów - red.) też powinien coś w tym kierunku zrobić. Może jego zmiana coś zmieniłaby w naszej piłce - dodał.

Smuda poprowadzi Górnika w pierwszej lidze?

- Wszystko trzeba w życiu przeżyć. Przeżywam to bardzo, ale mam pewne ambicje. Zastanowię się nad tym wszystkim. Mamy jeszcze rozmowy klubowe. Pierwsza liga to też jest przyjemna praca. Z każdym zespołem potrafię pracować - zakończył Smuda.

Lotto Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz

Ranking Ekstraklasy - kliknij!


WS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL