Reklama

Reklama

Łukasz Tymiński zawieszony na dwa mecze

Piłkarz Górnika Łęczna Łukasz Tymiński został zawieszony na dwa mecze - poinformowała w środę Komisja Ligi Ekstraklasy SA. To kara za brutalny faul na Damianie Dąbrowskim w niedzielnym spotkaniu 3. kolejki ligowej z Cracovią (0-0), który odbył się w Lublinie.

Jak napisano w oświadczeniu Komisji Ligi, dyskwalifikacja ma związek z faulem, który "nie został dostrzeżony przez sędziego".

"Kolegium Sędziów PZPN potwierdziło fakt, że arbiter nie dostrzegł zachowania Łukasza Tymińskiego z 70. minuty meczu, które pozwoliłoby mu na prawidłową ocenę całości zdarzenia. W związku z tym zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym PZPN Komisja Ligi nałożyła karę dyskwalifikacji na zawodnika. Łukasz Tymiński złożył wyjaśnienia na posiedzeniu Komisji Ligi" - zaznaczył przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Reklama

Dodał, że "zachowania zawodników narażające kolegów z boiska na poważne urazy zdrowotne, a nawet ryzyko zakończenia kariery piłkarskiej, nie będą (...) tolerowane".

Dąbrowski doznał kontuzji, która wyklucza go z gry w piątkowych derbach przeciwko Wiśle, a prawdopodobnie może stracić także kilka miesięcy, jeżeli potwierdzą się doniesienia o zerwaniu więzadła w stawie skokowym.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy