Reklama

Reklama

Górnik Łęczna wznowił treningi przed rundą wiosenną

Po niespełna trzytygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej we wtorek wznowili zajęcia piłkarze Górnika Łęczna zajmującego obecnie dziewiąte miejsce w ekstraklasie.

Przed południem wszyscy przechodzili badania wydolnościowe, by po zajęciach teoretycznych w hali, po raz pierwszy w tym roku wybiec na sztuczną murawę, gdzie prowadzona była wewnętrzna gierka. W treningu uczestniczyli powracający po leczeniu kontuzji Marcin Kalkowski oraz wypożyczeni jesienią do innych klubów młodzi napastnicy Piotr Okuniewicz (GKS Tychy) i Damian Szpak (Orlęta Radzyń Podlaski, testowany w grudniu w Olimpii Grudziądz).

Do 13 stycznia podopieczni Jurija Szatałowa ćwiczyć będą na własnych obiektach, a już w sobotę 9 stycznia rozegrają pierwszy sparing z liderem drugiej ligi Stalą Mielec. Później wyjeżdżają na tygodniowy obóz do litewskiego Mariampola, gdzie w meczu kontrolnym zmierzą się z miejscowym FK Trakai.

Reklama

Cztery dni po powrocie z Litwy górnicy z Łęcznej rozpoczną drugie, trzynastodniowe zgrupowanie w andaluzyjskiej miejscowości Lepe (Hiszpania), gdzie doskonalone będą głównie umiejętności techniczne. Tam ekipa szkoleniowa zaplanowała trzy sparingi, ale dziś znany jest tylko jeden konkretny przeciwnik, którym 28 stycznia będzie rosyjski Rubin Kazań.

Po powrocie do kraju najlepsza obecnie piłkarska drużyna z Lubelszczyzny na własnych obiektach przygotowywać się będzie do pierwszego po zimowej przerwie spotkania ekstraklasy z liderem Piastem Gliwice, które rozegrane zostanie w sobotę 13 lutego, o godz. 15.30, przed własną publicznością. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama