Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Górnik Łęczna będzie grać w Lublinie

Arena Lublin będzie w tym sezonie domem piłkarzy Górnika Łęczna. Po wielu tygodniach negocjacji ostateczna decyzja zapadła, choć wciąż pomysł torpedują kibice.

Łęczną od Lublina dzieli zaledwie 20 km. W stolicy województwa w 2014 roku powstał nowoczesny stadion, który może pomieścić 15,5 tys. widzów. Sęk w tym, że do tej pory grały na nim dwie lubelskie drużyny - Motor i Lublinianka, które w poprzednim sezonie występowały... w III lidze. Wielkiej piłki Lublin nie widział.

I stąd pomysł, by do 350-tysięcznego miasta ściągnąć ekstraklasowy zespół Górnika Łęczna. Pomysł nie jest nowy, bo już przed startem sezonu 2015/2016 zastanawiano się nad zmianą miejsca rozgrywania meczów. Wówczas kibice z Łęcznej zablokowali przenosiny - zagrozili, że nie będą jeździć na mecze do Lublina.

Reklama

Teraz sytuacja się skomplikowała. Kopalnia Bogdanka, która jest głównym sponsorem Górnika, uszczupliła budżet na ten sezon. Budżet, który i tak jest jednym z najniższych w Ekstraklasie. Działacze liczą, że przenosiny do Lublina pozwolą im zgromadzić większe środki ze sprzedaży biletów, a być może też łatwiej będzie znaleźć dodatkowych sponsorów. Lublin to bowiem największe miasto ściany wschodniej i okno wystawowe regionu. W dodatku dynamicznie się rozwijające.

Fakty są takie, że w sezonie 2016/2017 Górnik Łęczna będzie rozgrywał mecze na Arenie Lublin. Taką oficjalną informację podał sam klub, a także Ekstraklasa SA.

Problem jednak nie zniknie, bo kibice z Łęcznej zapowiedzieli, że nie będą przyjeżdżać do Lublina na mecze. Ich bojkot ma sprawić, że Górnik wróci do 20-tysięcznego miasteczka. Na razie jednak władze klubu liczą na pozyskanie nowych fanów. Lublin jest bowiem spragniony wielkiej piłki, bo po raz ostatni Ekstraklasa grała w tym mieście w 1992 roku (wówczas Motor spadł z ligi).

Łukasz Szpyrka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje