Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Wisła Kraków - Cracovia. Probierz: Polscy trenerzy to nie są tacy debile, za jakich się nas uważa

- Mało się mówi o tym, że polscy trenerzy, to nie są tacy debile, za jakich się nas uważa - powiedział Michał Probierz, trener Cracovii, na konferencji prasowej przed derbami z Wisłą.

Szkoleniowiec "Pasów" został zapytany o to, czy da się już przeanalizować "Białą Gwiazdę", która po zimowej przerwie bardzo się zmieniła, ponieważ Airam Cabrera, napastnik Cracovii, chwalił swojego szkoleniowca, mówiąc po zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec, że ten daje drużynie "klucze do zwycięstwa", znajdując słabe punkty u rywala.

- Jeśli chodzi o same wypowiedzi piłkarzy, to bardzo często jest tak, że jak cytowany jest zawodnik, który powie, że trener go odstawił, to wszystkie portale go cytują i to jest takie znamienne, że trener Probierz się nie zna, bo odstawił piłkarza. Jeśli natomiast jest kolejny piłkarz z zagranicy, bo wcześniej był Daisuke Matsui czy Ziggy Gordon, który wypowiada się pozytywnie o trenerze, to są to tylko małe czcionki. Mało się mówi o tym, że polscy trenerzy, to nie są tacy debile, za jakich się nas uważa - przyznał Probierz.

Reklama

- Ja bardzo lubię jedno stwierdzenie, które zawsze powtarzam: a czemu polski trener nigdzie nie pracuje? Ja zadaję sobie pytanie: popatrzmy na nasze państwo, jak my dzisiaj funkcjonujemy, jak jeden na drugiego napierdziela, wszędzie jest hejt. To w jaki sposób mamy gdzieś pójść, jak jeden gdzieś pójdzie, to zaraz siedmiu pociągnie go w dół. To jak w jednym kawale: dlaczego w piekle nie pilnuje się polskiego kociołka? Bo zawsze ktoś pociągnie innego w dół, jak będzie chciał się wydostać, a przy wszystkich innych jest dużo policji - obrazowo stwierdził trener Cracovii.

Spotkanie Wisła - Cracovia w 26. kolejce Lotto Ekstraklasy odbędzie się w niedzielę 17 marca. Początek o 18.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Paweł Pieprzyca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje