• 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Unia Tarnów - Cracovia II 1-1 w barażu o awans do III ligi

Unia Tarnów zremisowała z rezerwami Cracovii 1-1 w barażu o awans do III ligi. "Pasom" remis zapewnił Tomasz Vestenicky.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki w ligach regionalnych zakończono po rundzie jesiennej. Tak samo było w Małopolsce.

Liderami na piątym poziomie rozgrywkowym były rezerwy Cracovii, w zachodniej części województwa i Unia Tarnów, na wschodzie. W efekcie obie drużyny zmierzyły się w barażu o awans do III ligi.

Faworytem konfrontacji była oczywiście druga drużyna Cracovii. W ekipie "Pasów" zagrało kilku zawodników dobrze znanych z PKO Ekstraklasy m.in. Adam Wilk, Michał Rakoczy czy Tomasz Vestenicky.

Niespodziewanie to jednak Unia szybko objęła prowadzenie. W dziewiątej minucie, po rzucie wolnym, głową do siatki trafił Kacper Ostrowski.

Cracovia się jednak nie poddała. W drugiej połowie zaatakowała i w końcówce zdołała wyrównać. Również zdobyła bramkę po stałym fragmencie, z tą różnicą, że Vestenicky popisał się pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Rewanż odbędzie się w niedzielę na obiektach Cracovii przy ul. Wielickiej. Sprawa awansu jest cały czas otwarta.