Reklama

Reklama

Trening Noworoczny Cracovii: Bartłomiej Dudzic strzelcem pierwszego gola w 2013 roku

W tradycyjnym noworocznym treningu piłkarzy Cracovii pierwszy zespół wygrał 3-0 w grze kontrolnej z rezerwami. Inauguracyjnego gola w 2013 roku o godzinie 12.30 zdobył Bartłomiej Dudzic, grający w pierwszej drużynie "Pasów".

W tradycyjnym noworocznym treningu piłkarzy Cracovii pierwszy zespół wygrał 3-0 w grze kontrolnej z rezerwami. Inauguracyjnego gola w 2013 roku o godzinie 12.30 zdobył Bartłomiej Dudzic, grający w pierwszej drużynie "Pasów".


Dudzic trafił do bramki w 22. minucie meczu po zagraniu Sebastiana Stebleckiego.

Kolejne bramki w drugiej połowie zdobyli Krzysztof Szewczyk w 37. minucie i Steblecki w 53. minucie.

Grano 2x30 minut.

Na boisku przez kwadrans występował obecny kierownik drużyny, a były piłkarz Cracovii Tomasz Siemieniec.

Jedynym obcokrajowcem był Japończyk Daiji Kimura.

- Żadnego piłkarza Cracovii nie trzeba specjalnie mobilizować, aby pojawił się na stadionie w tym dniu. To jest bardzo piękna tradycja. Z tego powodu nie pozwalamy sobie w noc sylwestrową na zbyt długą zabawę. W końcu jesteśmy profesjonalistami. Ja krótko po godz. drugiej w nocy byłem w łóżku - powiedział dziennikarzom Dudzic, który wziął udział w noworocznym spotkaniu po raz piąty.

Reklama

Noworoczne spotkanie tradycyjnie rozpoczął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, życząc wszystkim szczęścia w 2013 roku.

Po raz pierwszy od lat na noworocznym treningu pojawił się prof. Janusz Filipiak.

Niemiłym akcentem spotkania był fakt, że nie wszyscy kibice odebrali potrzebne na mecz wejściówki i nie zostali na czas wpuszczeni na stadion. Od początku fani, którzy byli już na trybunach, skandowali hasła, żądające wpuszczenia pozostałych. Jak się dowiedzieliśmy, zarządzono wpuszczenie wszystkich kibiców, ale odbywało się to dość wolno.

Co ciekawe, nad strzelcem pierwszego gola w noworocznym treningu Cracovii w ostatnich latach zawisła "klątwa", która mówi, że ten, kto otworzy wynik treningu, pożegna się z klubem. W ostatnich kilku latach w ten sposób z Cracovii odchodzili: Marcin Bojarski, Przemysław Kulig, Dariusz Pawlusiński i Piotr Giza.

Tradycja treningów noworocznych sięga lat 20. ubiegłego wieku. Ponieważ była to zabawa, nikt nie dokumentował tych pojedynków. Jedna z pierwszych wzmianek dotyczy roku 1930, kiedy pierwszy zespół pokonał rezerwy 7-2, a strzelcem premierowego gola był Józef Kubiński.

Trzy premierowe trafienia ma na koncie wychowanek Cracovii Paweł Zegarek, co jest rekordem, biorąc pod uwagę dostępne materiały. Jego bramki rozpoczynały 1993, 1994 i 2001 rok. Wyczyn Zegarka powtórzył Marcin Bojarski, który pierwszego gola strzelał w 2004, 2006 i 2008 roku. 

Cracovia - Cracovia II 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Dudzic (22.), 2-0 Szewczyk (37.), 3-0 Steblecki (53.)

Cracovia: Pilarz - Nykiel, Żytko, Żołądź, Marciniak, Szeliga, Dąbrowski, Zejdler, Steblecki, Dudzic, Danielewicz.

Poza tym grali: Skrzeszewski, Dynarek, Szewczyk, Kimura, Kłusek, Kapustka, Duszyk, Siemieniec.

Cracovia II: Drzewiecki - Dudek, Kuligowski, Zieliński, Nawrocki, Kotwica, Krasuski, Pająk, Piszczek, Wzorek, Darowski.

Poza tym grali: Potyran, Kurleto, Kapera, Szczepański, Jaroszyński.

Widzów: ok 3 tys.

Weź udział w plebiscycie i wybierz najważniejsze wydarzenie 2012 roku!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL