• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Sparing: Cracovia - MFK Zemplin Michalovce 2-1

Cracovia pokonała 2-1 (1-0) słowacki MFK Zemplin Michalovce w sparingu rozgrywanym podczas zgrupowania w Zakopanem. Bramki dla „Pasów” strzelili Miroslav Czovilo i Mateusz Wdowiak.

Podopieczni Jacka Zielińskiego objęli prowadzenie w 26. minucie zawodów. Po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego, piłkę głową do bramki Słowaków skierował Miroslav Czovilo.

Na drugiego gola przyszło im pracować do 54. minuty. Wówczas po zagraniu Dariusza Zjawińskiego, do bramki rywala trafił Mateusz Wdowiak.

Na pięć minut przed końcem meczu, Jozef-Szimon Turik zmniejszył rozmiary porażki beniaminka słowackiej Ekstraklasy.

W zespole "Pasów" zadebiutowali Grzegorz Sandomierski, Hubert Wołąkiewicz oraz Jakub Wójcicki. Testowani byli również Ariel Wawszczyk z Błękitnych Stargard Szczeciński oraz Mateusz Argasiński ze Stali Stalowa Wola.

Kolejne spotkanie sparingowe Cracovia rozegra już w stolicy Małopolski. We wtorek jej rywalem będą słowacki MFK Rużomberok.

Cracovia - MFK Zemplin Michalove 2-1

Bramki: Miroslav Czovilo (26.), Mateusz Wdowiak (54.) - Jozef-Szimon Turik (85.)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski (60, Krystian Stępniowski) - Deleu (46, Łukasz Zejdler), Sreten Sretenović (46, Bartosz Rymaniak), Piotr Polczak (46, Hubert Wołąkiewicz), Ariel Wawszczyk (46, Paweł Jaroszyński) - Jakub Wójcicki (65, Hubert Król), Miroslav Czovilo (46, Mateusz Wdowiak), Mateusz Cetnarski (46, Mateusz Argasiński), Bartosz Kapustka (46, Armiche Ortega), Erik Jendriszek (46, Boubacar Dialiba) - Deniss Rakels (46, Dariusz Zjawiński)