Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Pogoń Szczecin - Cracovia. Jacek Zieliński: Skończyć ze złą wyjazdową passą

Trener piłkarzy Cracovii Jacek Zieliński ma nadzieję, że w sobotę skończy się zła wyjazdowa passa jego drużyny w Ekstraklasie. Krakowianie zagrają wtedy w Szczecinie z Pogonią. W trzech spotkaniach poza stolicą Małopolski jego podopieczni nie wygrali ani razu.

Krakowianie w lidze przegrali w tym sezonie w Niecieczy (z Bruk-Betem Termalicą 2-3) i Poznaniu (z Lechem 1-2) oraz zremisowali bezbramkowo w Lublinie (z Górnikiem Łęczna).

Zdobyć trzy punkty w Szczecinie Cracovii nie będzie łatwo, gdyż długa jest lista nazwisk piłkarzy, którzy nie mogą grać.

"Paweł Jaroszyński w dalszym ciągu jest w fazie rehabilitacji. Damian Dąbrowski i Mateusz Cetnarski już trenują, ale nie są jeszcze brani pod uwagę przy tym wyjeździe. Anton Karaczanakow będzie mieć dłuższą przerwę, uszkodził sobie mięsień dwugłowy. Uraz kolana Diego Ferraresso może nie jest groźny, ale bolesny. Jego też nie będzie w gronie osób, które w piątek rano polecą do Szczecina" - powiedział Zieliński podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Reklama

Jego zdaniem Pogoń to zespół, który zagrał ostatnio trzy dobre mecze.

"Wyjazdowy z Zagłębiem, Termalicą u siebie i ostatni mecz w Gliwicach z Piastem. To drużyna, która jest na fali wznoszącej. Czeka nas ciężki mecz, ale graliśmy już takie. Przecież nikt nie powie, że spotkanie z Wisłą Kraków należało do łatwych. Największą siłą Pogoni jest to, że zespół zachował podobny skład to tego z zeszłego sezonu, a dodatkowo doszło kilku dobrze spisujących się zawodników" - dodał opiekun "Pasów".

Mecz Pogoń - Cracovia odbędzie się w sobotę o godz. 15.30.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje