Reklama

Reklama

Plany przygotowań Cracovii do kolejnego sezonu

W piątek piłkarze Cracovii rozegrają na wyjeździe z Piastem Gliwice swój ostatni mecz obecnego sezonu. Trener krakowian Jacek Zieliński poinformował w środę, że przygotowania do rozgrywek 2015/2016 jego podopieczni rozpoczną 22 czerwca.

- Nie dam gwarancji, że jest szansa iż Cracovia w przyszłym sezonie będzie walczyć o najwyższe cele. Gdybym tak powiedział, to byłbym teraz szarlatanem. Piłka nożna to dyscyplina, gdzie trzeba trochę cierpliwości w budowaniu drużyny. W Cracovii w każdym okienku transferowym była rewolucja - powiedział Zieliński na środowej konferencji prasowej.

Podkreślił jednak, że jego ekipa w następnym sezonie ma walczyć o zajęcie miejsca w czołowej ósemce po pierwszej fazie rozgrywek.

W planach krakowian na okres przygotowawczy jest pięć gier kontrolnych: z Banikiem Ostrawa, 1. FC Koszyce, MFK Zemplinem Michalovce, MFK Rużomberok, i VfL Wolfsburg. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 28 czerwca - 6 lipca Zakopanem.

Reklama

Trener "Pasów" poinformował, że nie zostaną przedłużone umowy z dwoma piłkarzami. Są to Krzysztof Nykiel i Sławomir Szeliga. Wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostanie Mateusz Żytko. Nadal trwają rozmowy na temat przedłużenia kontraktu z Adamem Marciniakiem. "Chciałbym, aby został on u nas" - zadeklarował Zieliński.

- Myślę, że każdy kto ogląda mecze Cracovii wie, że potrzebujemy bramkarza, który będzie konkurował z Krzysztofem Pilarzem. Szukamy napastnika, dwóch pomocników i dwóch obrońców - dodał krakowski szkoleniowiec.

W meczu z Piastem nie zagrają Miroslav Czovilo (co już wcześniej ogłoszono ze względu na jego leczenie), Pilarz i Sreten Sretenović (obaj ze względów zdrowotnych). Zieliński dodał, że pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Cetnarskiego.

Mecz Piasta z Cracovią odbędzie się w piątek o godz. 20.30. W pierwszej części rozgrywek krakowianie przegrali w Gliwicach 2-4.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL