Reklama

Reklama

Piłkarze Cracovii bez urlopów

Szkoleniowiec Cracovii Artur Płatek podczas konferencji prasowej skomentował w kilku zdaniach decyzję PZPN o odwołaniu spotkań barażowych o prawo gry w ekstraklasie.

Po tym jak licencji uprawniającej do gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie nie otrzymał ŁKS, Cracovia uniknęła spadku do 1. ligi. Zespół trenera Płatka miał jednak rozegrać spotkania barażowe o pozostanie w ekstraklasie. Cracovia 13 oraz 17 czerwca miała zmierzyć się z trzecim zespołem 1. ligi, Koroną Kielce. Decyzją PZPN mecze barażowe zostały jednak odwołane. Wpływ na taki obrót spraw miała również sytuacja Widzewa Łódź. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim, ponownie zajmie się sprawą udziału Widzewa w aferze korupcyjnej.

Reklama

Trener Płatek zapytany o plany na najbliższe dni odpowiedział: - Zawodnicy nie wyjadą na urlop. Cały czas będą się przygotowywali do spotkań barażowych. Wprawdzie w weekend moi gracze dostaną wolne, ale już od przyszłego tygodnia będziemy ciężko pracowali. Piłkarze są, jak to się mówi "361 dni w roku w ruchu", więc muszą choć na chwilę odpocząć. Mamy nadzieję, że decyzja o nowym terminie rozegrania spotkań barażowych zapadnie jak najszybciej.

Opiekun Cracovii zapytany został również o planowany wyjazd drużyny do Stanów Zjednoczonych. - Umów się nie zrywa - odparł Płatek. - Być może jednak będziemy musieli zaktualizować nasze plany - dodał. Na konferencji padło także pytanie o wzmocnienia przed nowym sezonem. - Na dzień dzisiejszy mamy związane ręce - zakończył szkoleniowiec "Pasów".

Decyzja o nowym terminie rozegrania spotkań barażowych, zapadnie najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych dni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL