Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

​Piłkarz Cracovii czeka na narodziny dziecka

Trzech nie zagra z powodu kontuzji, a jeden pauzuje za kartki - tak wygląda sytuacja kadrowa Cracovii przed meczem z Legią. Spotkanie w niedzielę przy ul. Kałuży o godz. 20, transmisja w Canal+ Sport i TVP Sport, relacja tekstowa w Sport.Interia.pl.

Jeśli chodzi o kontuzje, to sytuacja kadrowa krakowian nie jest najgorsza.

- Thiago ciągle trenuje indywidualnie i będzie gotowy będzie dopiero na wiosnę. Kamil Ogorzały ma lekko naciągnięte więzadła i nie będzie brany pod uwagę na Legię. Z kolei Marcos Alvarez ciągle jest trochę chory i po urazie - wyjaśnia Jacek Zieliński, trener Cracovii.

Okazuje się jednak, że w tym momencie w życiu napastnika są znacznie ważniejsze rzeczy niż piłka nożna.

- Marcos czeka na narodziny dziecka, więc dostał 1-2 dni wolnego, by tego przypilnować. To sprawa życiowa, ale zupełnie zrozumiała. To będzie jego pierwsze dziecko - wyjaśnia trener Zieliński.

Reklama

Cracovia - Legia. Cracovia bez Rodina

Największym problemem krakowian wydaje się jednak brak Mateja Rodina, który pauzuje za żółte kartki. Lider obrony krakowian ukarany został w ostatnim spotkaniu z Wisłą Płock i teraz sztab szkoleniowy ma ból głowy.

- No cóż zrobić, musimy to jakoś poustawiać, choć prawda jest taka, że jakiegoś wielkiego pola manewru, jeśli chodzi o defensywę, to nie mamy. Ale jakoś poukładamy to tak, że było dobrze - zaznacza Zieliński.

- Oczywiście nie będę opowiadał, jaki skład planuję na niedzielę, bo to byłoby trochę zabawne. Poza tym "11" podam dopiero po ostatnim treningu przed meczem - dodaje szkoleniowiec.

Trener Cracovii nie ma przynajmniej problemów związanych z pandemią koronawirusa. Covid-19 zaatakował m.in. szatnię Piasta Gliwice, ale w Cracovii na razie bronią się przed zakażeniami.

- Zawodnicy są zaszczepieni, a jeśli jest konieczność, to także testowani. Na razie się trzymamy - zaznacza Zieliński.

Cracovia - Legia. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Spotkanie Cracovia - Legia Warszawa w niedzielę przy ul. Kałuży o godz. 20, transmisja w Canal+ Sport i TVP Sport, relacja tekstowa w Sport.Interia.pl.

Piotr Jawor
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama