Reklama

Reklama

​Malmoe FF - Cracovia w I rundzie el. LE. Wdowiak: Jesteśmy przekonani, że wygramy

- To nagroda za udany sezon - mówi Mateusz Wdowiak przed potyczką z Malmoe FF. Dziś w Szwecji krakowianie zagrają o awans do II rundy Ligi Europejskiej. Mecz o godz. 19, relacja w Interii.

Cracovia drugi raz z rzędu wystąpi w eliminacjach Ligi Europejskiej. Rok temu odpadła po dogrywce z DAC Dunajska Streda, a teraz poprzeczka wydaje się iść znacznie w górę.

Malmoe FF to wicemistrz Szwecji, ale w poprzednich latach regularnie grał w fazie grupowej Ligi Europejskiej, a nawet Ligi Mistrzów.

- To dla nas zupełnie inne spotkanie niż ligowe, taka nagroda za udany sezon. To wyróżnienie, ale też sprawdzian. Możemy przetestować się na tle mocnego zagranicznego zespołu - przyznaje Mateusz Wdowiak.

Pomocnik "Pasów" podchodzi do rywali z szacunkiem, ale podczas konferencji prasowej nie wyglądał na przestraszonego, a wręcz przeciwnie.

Reklama

- Wiemy, że to wymagający przeciwnik, ale znamy swoją wartość i jesteśmy przekonani, że wygramy. Znamy dobre i słabe strony Malmoe FF. I te słabsze będziemy chcieli wykorzystać. Wszystko jednak zweryfikuje boisko - zaznacza Wdowiak.

- Malmoe to bogaty klub z tradycjami, ale piłka nożna pisze różne scenariusze. Jeśli chcemy coś znaczyć i gdzieś się dostać, to musimy zacząć wygrywać takie mecze. Nasz zespół jest młodszy, bardziej wybiegany. To może być atutem - mówi z kolei Michał Probierz, trener "Pasów".

Przy okazji spotkania Malmoe FF - Cracovia Wdowiak został również zapytany o reprezentację Polski. Niedawno Jerzy Brzęczek rozesłał powołania na mecze Ligi Narodów, ale wśród wytypowanych pomocnika "Pasów" nie było.

- Każdy zawodnik marzy, by grać w reprezentacji, ale podchodzę do tego spokojnie. Wiem, że jak będę się dalej tak rozwijał, to powołanie dostanę. Wszystko zależy ode mnie - podkreśla Wdowiak.

Mecz Malmoe FF - Cracovia dziś o godz. 19. Relacja w Interii.

PJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL